BLOG

Szkolenia flyingatom

FlyingAtom rozkwita na wiosnę

2018-04-19

Początek roku to dla zespołu FlyingAtom był czas wytężonej pracy i rozwoju. Otworzyliśmy nowe biura (Kraków, Poznań, Wrocław oraz Lublin) i przymierzamy się do kolejnych, rozpoczęliśmy prowadzenia szkoleń, organizowaliśmy konferencję (Poznań, Kraków) oraz Dni Otwarte w naszym warszawski biurze. Obecnie planujemy kolejne lokalizację, naszych placówek, następne szkolenia i konferencję oraz już wkrótce otworzymy własny sklep internetowy. Będzie w nim można kupić zarówno portfele sprzętowe do przechowywania tokenów jak i gadżety związane z kryptowalutami.

Z racji otwierania nowych biur planujemy w każdym z tych miast zorganizować darmowe konferencję poświęcone kryptowalutom oraz technologii Blockchain. Najbliższa konferencja odbędzie się we Wrocławiu 21.04 o godzinie 15.00 w hotelu Radisson Blu przy ul. Purkyniego 10. Szczegółowy program oraz informacje o prelegentach na stronie wydarzenia.

W marcu zainaugurowaliśmy też cykliczne szkolenia pod nazwą „Poznaj Bitcoina i kryptowaluty”. Wracamy więc do korzeni, przyjdź poznaj historie Bitcoina, jego wartości, ciekawostki, dlaczego powstał i jakie były jego początki, jakie są jego idee, w co wierzył założyciel? Szkolenia prowadzone przez pasjonatów, cyklicznie będą się odbywały w większych miastach, zawsze w ostatni tydzień miesiąca. Kwietniowa edycja odbędzie się w Warszawie, Poznaniu, Krakowie oraz Łodzi. Otwarci jesteśmy na sugestię kolejnych miast oraz przeprowadzenia szkoleń dla grup zorganizowanych czy firm. Szczegółowe informacje o programie, cenach oraz prowadzących na stronie wydarzenia.

SZCZEGÓŁY
inwestycje bitcoin

Inwestycje Bitcoin

2017-08-08

Czy inwestycje Bitcoin to dobry pomysł? Czy są one opłacalne? Sporo osób interesuje się Bitcoinem w obecnym czasie i nic w tym dziwnego. Cena Bitcoin bije kolejne rekordy przekraczając w znaczny sposób $3000. Aby odpowiedzieć sobie na pytanie czy inwestycje Bitcoin to dobry pomysł trzeba dwóch rzeczy: uświadomić sobie, że każda inwestycja oznacza ryzyko oraz spojrzeć na wykres.

Podstawową zasadą inwestowania jest to, iż inwestuje się tylko tyle ile możemy stracić. Nie inwestujemy wszystkiego i staramy się odłożyć emocje na bok – choć to jest rzecz jasna trudne. Jeżeli już wiemy, że każda inwestycja to ryzyko możemy przejść do kolejnego kroku czyli spojrzenia na Bitcoin. Nie tylko sam kurs jest ważny. Liczy się przede wszystkim technologia i idea jaka kryje się za kryptowalutami – to one sprawiają, iż Bitcoin ma jakąś cenę i ktoś chce go kupić lub sprzedać z zyskiem. Jest bardzo dużo materiałów, które wyjaśniają istotę Bitcoina i jego wręcz rewolucyjny charakter. Tak jak elektryczność, komputery czy telefony rozprzestrzeniały się błyskawicznie wśród ludzi tak wynalazek jakim jest Bitcoin ma przed sobą olbrzymie perspektywy.

Dlatego warto w niego zainwestować. Trzeba jednak wcześniej dowiedzieć się jak działa i zrozumieć Bitcoina, by móc samodzielnie podjąć decyzję o inwestycji. Warto też spojrzeć na kurs historyczny. Bitcoin debiutował wyceniany na kilka centów, a dzisiaj wart jest już ponad $3000. W zasadzie nawet jeżeli ktoś kupił na samym szczycie poprzednich wzrostów to i tak dzisiaj jest do przodu. Taki stan rzeczy może się rzecz jasna zmienić w każdej chwili jednakże potencjał użycia bitcoina i akceptacje ze strony kolejnych firm i państw sprawiają, iż coraz więcej osób się nim interesuje. Tym samym coraz więcej osób zapragnie go mieć co przełoży się na cenę.

SZCZEGÓŁY
jak sprzedać lub kupić bitcoiny

Dylemat inwestora – Jak sprzedać lub kupić Bitcoiny?

2017-08-01

Nie tylko czas wzrostów to czas wytężonej pracy dla giełd i kantorów Bitcoin, ale również czas spadków. Te drugie są rzecz jasna mniej lubiane przez większą część społeczności. Ale trzeba pamiętać, że spadek może być również świetną okazją do powiększenia ilości cyfrowych monet. Oczywiście nie każdy moment spadku jest dobrym momentem na zakupy, ale jednak osoby myślące o Bitcoinie w perspektywie długoterminowej mogą również i wtedy wypatrywać okazji. Pojawia się wtedy pytanie jak sprzedać lub kupić Bitcoiny?

W okresie spadków znaczna większość osób sprzedaje swoje monety. Dzieje się tak z różnych powodów. Część ulega panice rynkowej, gdy kurs nagle się załamuje. Należy jednak pamiętać, ze gwałtowny spadek oznacza zwykle po nim równie dynamiczną korektę spadku. Dzieje się tak również przy wzrostach. Jeszcze inni chcą natomiast sprzedać, aby móc później odkupić niżej i tym samym mieć zysk. Jeszcze inni ulegają z kolei pesymistycznym nastrojom jakie zwykle towarzyszą spadków i postanawiają pozbyć się swoich monet na dobre. Niezależnie od tego z jakiego powodu każdy postanawia sprzedać Bitcoiny, każdy potrzebuje wiedzieć jak to zrobić (pozostaje jeszcze kwestia jak sprzedać lub kupić Bitcoiny tak aby nie stracić) Omawialiśmy to wcześniej na blogu, można to szybko sprawdzić klikając tutaj.

SZCZEGÓŁY
szkolenie bitcoin

Szkolenie Bitcoin

2017-07-24

Szkolenie Bitcoin to doskonała okazja do poszerzenia swojej wiedzy o Bitcoinie i nie tylko. Świat kryptowalut w nie mniejszej mierze składa się bowiem z technologii blockchain oraz tzw. Altcoinów – alternatywnych coinów, które proponują nieco odmienne od Bitcoina rozwiązania. Sporo materiałów na ten temat można oczywiście znaleźć w Internecie jednak często jest to żmudna praca, a także nikt nie gwarantuje, że podane informacje są prawdziwe.

Szkolenie Bitcoin organizowane jest np. przez kantor Bitcoin Flyingatom. Dzielenie się wiedzą na temat Bitcoina i innych aspektów świata kryptowalut pozwala poszerzać grono osób zainteresowanych tą tematyką. Na szkoleniach można dowiedzieć się między innymi jak działa Bitcoin, jak samemu się nim posługiwać, jak założyć portfel Bitcoin, a także co kształtowało cenę Bitcoina do tej pory oraz co może ją kształtować w przyszłości. Zdobywanie wiedzy samemu może przynieść sporo satysfakcji, ale najlepiej uczyć się od innych, którzy już zgłębili interesujące nas tajniki.

SZCZEGÓŁY
bitcoin polska

Bitcoin Polska

2017-07-15

Polska jest stosunkowo niedużym krajem porównawszy ją do takich światowych potęg jak USA, Chiny, Rosja, Niemcy czy też Brazylia lub Japonia. Jednakże Polacy bardzo szybko i w sporych ilościach zainteresowali się Bitcoinem. Kiedyś, gdy kopanie Bitcoina było bardziej opłacalne byliśmy nawet w czołówce pod względem wydobywanych monet – Bitcoin Polska. Kopanie Bitcoina jednak się zmieniło i pozostało poza zasięgiem większości przeciętnych Kowalskich.

Jednakże zapał i entuzjazm względem waluty pozostał. Widać to po ilości spotkań organizowanych w całej Polsce. Pod tym względem przodują miasta takie jak Warszawa, Kraków i Wrocław, ale tez mniejsze jak Lublin czy Bydgoszcz nie zostają w tyle. Społeczność Bitcoin Polska tłumnie przychodzi na takie spotkania, które są okazją do poszerzenia swojej wiedzy i znajomości kryptowalut, ale także okazją do wymiany zdań i myśli z innymi entuzjastami Bitcoina. Jest to niewątpliwie dobra okazja do nawiązania nowych znajomości, a nawet do znalezienia partnerów chętnych rozpocząć działalność gospodarczą związaną z kryptowalutami.

Społeczność Bitcoin Polska jest jednak również silnie obecna w Internecie. Grupy na FB stale się powiększają i powstaje ich również większa ilość. Ciągle potrzebni są nowi moderatorzy, co oczywiście należy odnotować na plus, gdyż ze względu na wspomnianą wcześniej rosnącą ilość członków pojawia się wiele nowych postów. Porządek i przejrzystość na forum jest zaś podstawą. Bardziej zaawansowani Polacy licznie odwiedzają również Polskie Forum Bitcoin, które skupia wielu entuzjastów gotowych udzielić wskazówek, a także dyskutować na temat bieżącej sytuacji kursu. Jak więc widać Polska i Bitcoin znają się doskonale i oby tak dalej!

SZCZEGÓŁY
szybka wymiana bitcoin

Szybka wymiana Bitcoin

2017-07-03

Bitcoin jest znany ze swej dużej zmienności cenowej, która pozwala zarobić wielu osobom. Nierozważnym inwestorom potrafi jednak dać się we znaki skłaniając ich do bardziej emocjonalnych działań nie popartych o jakiekolwiek analizy i tym samym stratę kapitału. Aby nauczyć się wykorzystywać szybkie i dynamiczne ruchy Bitcoin trzeba czasu jednakże nawet gdy opanujemy tę umiejętność potrzebna jest również szybka wymiana Bitcoin.

Kantor Bitcoin Flyingatom oferuje szybką wymianę Bitcoin za niewielką prowizją. Jako, że czas to pieniądz jak mawia powiedzenie, doskonale zdajemy sobie sprawę z pośpiechu na jakim często zależy inwestorom. Wymiana Bitcoin przebiega sprawnie i możliwie najszybciej, a dodatkowo po korzystnych cenach. Zapraszamy do skorzystania z naszych usług. Możliwy jest zarówno zakup jak i sprzedaż Bitcoina.

SZCZEGÓŁY
bitcoin wymiana

Bitcoin wymiana na złotówki

2017-06-23

Bitcoin jest już walutą światową. Jest on całkowicie pełnoprawną walutą w Japonii od 1 kwietnia bieżącego roku. Oznacza to, iż można nim np.: zapłacić podatek lub kupić za niego dom. Status Bitcoina w Japonii jest równy dolarowi, euro czy rodzimym jenom japońskim. Z kolei największe giełdy – to jest obracające największą ilością Bitcoinów – to giełdy zachodnie oraz chińskie. Dodatkowo Afryka i Ameryka Południowa coraz bardziej interesują się Bitcoinem – coraz więcej osób używa go w codziennych płatnościach. Bitcoin wymiana na złotówki również kwitnie.

Handel Bitcoin odbywa się głównie na parze BTC/USD oraz BTC/JPY i BTC/CNY. Odpowiednio są to dolary jeny japońskie i chińskie juany. Jednakże nie mniejszą rolę odgrywa nasz Polski złoty. Wymienić Bitcoiny na złotówki można na giełdach internetowych, face-to-face lub poprzed Kantor Bitcoin Flyingatom. Wymiany można dokonać osobiście i nie tylko w Warszawie. Kantor operuje również m.in. na terenie Trójmiasta, Katowic czy Krakowa. Kantor Bitcoin Flyingatom jest miejscem, w którym można wymienić Bitcoin na złotówki

SZCZEGÓŁY
bitcoin

Bitcoin

2017-06-08

Bitcoin to coraz bardziej popularny temat. Co chwilę można usłyszeć, iż ta internetowa waluta bije kolejne rekordy cenowe. Jest to prawdą, ale tylko częściową, gdyż aby być precyzyjnym Bitcoin nie jest Internetową walutą. Bitcoin to cyfrowa waluta, tzw. Kryptowaluta. Przedrostek krypto podkresla, iż jest to waluta zabezpieczana matematyką i szyfrowaniem.

Waluta ta została wymyślona w 2009r. przez anonimowego twórcę znanego pod pseudonimem Satoshi Nakamoto. Tak naprawdę do końca nie wiadomo czy była to jedna osoba czy też grupa osób ukrywająca się pod takim pseudonimem. Satoshi wycofał się z projektu, który został przejęty przez innych – znanych już – deweloperów.

Bitcoin działa w oparciu o decentralizację. Aby korzystać z Bitcoin użytkownik musi pobrać odpowiedni darmowy program, który przechowuje kopie całej sieci Bitcoin. To jest właśnie decentralizacja – wszelkie dane nie sa przechowywane w jednym miejscu, jak np. jest to w bankach, ale kopia całości systemu jest dostępna u każdego użytkownika. Jeżeli zatem ktoś próbuje sfałszować swoją, to zostanie to szybko wykryte przez pozostałe kopie. Jest to jeden z powodów, dla których Bitcoin jest tak bezpieczny i popularny.

Oprócz tego dochodzi jeszcze aspekt zapisu danych transakcji. Jest to dość skomplikowany proces naututry informatycznej, jednakże w dużym uproszczeniu gdy jeden blok zostanie zamknięty i rozpocznie się przetwarzanie kolejnego to nie można już wprowadzić zmian do wcześniejszego. Zapisy transakcji grupowane są w tzw. Bloki. Bloki z kolei tworzą łańcuch – gdyż nie można edytować wcześniejszych, ani dopisywać bocznych. Stąd nazwa łańcuch bloków, z ang. Blockchain.

Bitcoin swoją przełomową technologią zyskał wielu zwolenników, którzy propagują go i porównują do wynalazku na miarę koła lub Internetu. Waluta szybko stała się popularna i coraz więcej osób zachciało ją mieć. Tutaj właśnie pojawia się kolejny aspekt, z którego znany jest Bitcoin mianowicie olbrzymie wahania ceny. Duża popularność sprawia, ze coraz więcej osób kupuje Bitcoiny podbijając tym samym cenę. Szybko jednak euforia jest studzona przez spadki. Jednakże w perspektywie długoterminowej Bitcoin jest coraz droższy. Debiutował wart kilka centów, a obecnie wart jest ponad $2000.

SZCZEGÓŁY
Kantor Bitcoin Warszawa

Kantor Bitcoin Warszawa – wymiana Bitcoin

2017-05-29

Gdzie wymienić Bitcoiny na złotówki? Kantor Bitcoin Warszawa Flyingatom jest jednym z takich miejsc. Kantor działa głównie na terenie Warszawy, ale możliwa jest też wymiana w Krakowie, Wrocławiu, Łodzi, Olsztynie czy Trójmieście. Kantor Bitcoin Warszawa Flyingatom jest miejscem podobnym do innych kantorów, w których można wymienić np.: dolary na euro lub frank szwajcarskiego na złotówki. Kantor oferuje niską marżę, która jest jedną z najniższych na rynku. To co jednak jest istotne to szybkość działania. Wystarczy przyjść do placówki lub w inny sposób skontaktować się z kantorem, a wkrótce będzie można wymienić Bitcoiny na złotówki lub odwrotnie.

Kantory są jedną z najpopularniejszych form wymiany pieniędzy na inne waluty. Podobnie jest w przypadku cyfrowych walut. Owszem na rynku są dostępne giełdy Bitcoin – wystarczy zarejestrować się i można poprzez Internet handlować Bitcoinem. Są to jednak miejsca, które służą również do spekulacji i zarobku na wahaniach krótkoterminowych – nawet kilkugodzinnych. Dla szybkiej wymiany znacznej ilości monet lepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług kantoru, który dopasuje dla klienta najkorzystniejszą ofertę.

SZCZEGÓŁY
bitcoin exchange

Bitcoin exchange

2017-05-26

Bitcoin exchange to po prostu giełda Bitcoin. Tych na szczęście w Polsce nie brakuje jak na wolny rynek przystało. Do skorzystania mamy kilka platform, m.in. Kantor Bitcoin Flyingatom, który działa w Warszawie, ale też w Krakowie czy Trójmieście – szczegóły na stronie kantoru. Jest również sporo giełd internetowych, gdzie wpłacamy pieniądze i możemy przyjąć czyjąś ofertę sprzedaży lub wystawić własną ofertę kupna. Analogicznie czynimy gdy już posiadamy Bitcoiny i chcemy je wymienić na złotówki.

Bitcoin to pieniądz, więc jego głównym celem jest transfer wartości i tezauryzacja czyli gromadzenie wartości. Pieniądzem zaś najczęściej się płaci. Niestety jednak Bitcoin nie jest jeszcze powszechnie akceptowany w sklepach, ale poziom kolejnych akceptacji zaskakuje chyba nawet największych sceptyków. Zatem Bitcoin obecnie używany jest głównie do zarobku. Znany jest bowiem z chwiejności kursu w krótkiej perspektywie czasowej oraz z ciągłego wzrostu w długiej perspektywie czasowej. Ta druga cecha wynika w dużej mierze z deflacyjnego charakteru waluty. Bitcoina bowiem nie można dodrukować jak zwykłych pieniędzy FIAT, co samo w sobie jest już olbrzymią zaletą dla wielu.

SZCZEGÓŁY