FAQ

Przejrzyj odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania i dowiedz się więcej na temat wymiany kryptowalut w kantorze, online i w bitomatach.
Wybierz kategorię i znajdź odpowiedź na swoje pytanie.
Wymiana w kantorze
Wymiana w bitomacie
Ile maksymalnie mogę wymienić u was Bitcoinów lub innej kryptowaluty?
Nie ma limitu dziennego przy wymianie kryptowalut. Zawsze jednak warto nas uprzedzić o wymianie większej ilości, abyśmy mogli się do takiej wymiany przygotować.
Co to jest AML?
AML to skrót od frazy Anti-Money Laundering, która dotyczy wszystkich działań podejmowanych przez organizacje świadczące usługi finansowe, mających na celu wyeliminowanie zjawiska prania brudnych pieniędzy.
Czy skupujecie/sprzedajecie inne kryptowaluty np. ETH czy BTC?

W bitomatach można sprzedać lub kupić Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) oraz USDT i USDC działających po sieci ERC20. W kantorach stacjonarnych oprócz powyższych dostępne są również XRP, Cardano (ADA), Solana (SOL), Polkadot (DOT), Cosmos (ATOM), Shina Inu (SHIB), Dogecoin (DOGE), Decentraland (MANA), Loopring (LRC), Litecoin (LTC) i wiele innych. Przekonaj się sam.

Czy dojeżdżacie do klientów?
Tak, jednakże każdy dojazd do klienta ustalany jest oddzielnie. Do każdego wypadku podchodzimy indywidualnie.
Dlaczego kantor FlyingAtom to najlepszy wybór?
Działamy na rynku już od ponad ośmiu lat. Jesteśmy pierwszym kantorem w Polsce, który rozpoczął wymianę BTC na fiat. Mamy największe możliwości wymieniania BTC i innych kryptowalut na gotówkę, posiadamy kilka placówek w największych miastach w Polsce. Możemy się poszczycić nieposzlakowaną reputacją.
Jak ustalacie cenę kryptowalut?
Aktualny kurs sprzedaży/zakupu BTC wyświetlany jest w zakładce “Bitomaty“. Kurs ten jest już z wliczoną naszą prowizją. Sprzedaż można dokonać bezpośrednio poprzez zakładkę “Kantor online” a pieniądze odebrać w biurze lub bitomacie.
Jak uzyskać adres do wpłaty kryptowalut?
Adres można uzyskać poprzez wysłanie do nas wiadomości e-mail na adres biuro@flyingatom.com lub bezpośrednio w jednym z biur. Podajemy go zarówno jako ciąg znaków, jak i kod QR.
Czy kilka osób może wysłać kryptowaluty z jednego portfela lub czy mogę sam wysłać z kilku portfeli?
Tak, nie ma dla nas znaczenia z ilu portfeli wysyłane są środki.
Czy muszę się zapowiedzieć?
Zawsze mile widziany jest telefoniczny kontakt przed wizytą. Będziemy mogli sprecyzować warunki wymiany oraz zapewnić komfortowe warunki klientowi.
Czy można wymienić kryptowaluty anonimowo?
Weryfikację z dokumentem tożsamości przeprowadzamy w przypadku, gdy kwota jest wyższa niż 1000 EUR. W przypadku wymiany kwoty do 1000 EUR dowód tożsamości nie jest konieczny.
Kiedy otrzymam gotówkę?
Gotówkę wypłacamy od ręki, po otrzymaniu 1 potwierdzenia na blockchain w przypadku BTC, w przypadku innych kryptowalut czekamy na zaksięgowanie na naszym porfelu.
Jaką macie prowizję?
Kurs wymiany bitcoin podany w zakładce “Bitomaty” uwzględnia prowizje, powyżej w tabeli można znaleźć wszystkie wartości prowizji. Aktualne kursy i prowizje znajdziesz w zakładce Kantor Bitcoin.
Kiedy mogę wam wysłać kryptowaluty?
Kryptowaluty możesz wysłać zarówno przed przyjściem do biura, jak i będąc w biurze. Preferujemy jednak kontakt mailowy (wysyłkę adresu i ustalenie kursu), co znacznie przyśpiesza wymianę BTC lub innej kryptowaluty na fiat.
Czy wymiana BTC lub innej kryptowaluty w kantorze jest legalna?
Oczywiście, że jest legalna. Jesteśmy zarejestrowaną firmą w Polsce, która do każdej transakcji wystawia dokumenty. Ponadto zgodnie ze stanowiskiem KNF w polskim systemie prawa nie funkcjonują przepisy zakazujące prowadzenia działalności w charakterze kantorów kryptowalut.
Pokaż więcej pytań i odpowiedzi
Wysłałem za małą ilość BTC. Jak sfinalizować transakcję?
Prawdopodobnie wysłana ilość BTC nie uwzględniała opłaty za transakcję. Należy dosłać brakującą różnicę na ten sam adres BTC co za mała ilościowo transakcja. Po wysłaniu różnicy i jej 1 potwierdzeniu w sieci będziesz mógł/mogła odebrać pieniądze w bitomacie. Jeśli brakująca ilość nie jest znana należy kontaktować się mailowo: bankomaty@flyingatom.com
Jaka jest najniższa kwota wymiany w bitomacie?
W przypadku sprzedaży i zakupu kryptowaluty są to wielokrotności 100 PLN.
Bitomat nie działa. Co robić?
Problem z bitomatem należy zgłosić telefonicznie: 501-801-849 podając lokalizację i dokładny problem (ekran nie reaguje, wyświetla się komunikat). Jeśli problem nie został rozwiązany zdalnie lub nie udało się dodzwonić prosimy o przesłanie zgłoszenia mailowo na adres: bankomaty@flyingatom.com.
Bitomat wciągnął banknot/y, a nie wyświetla się kwota na ekranie. Co robić?
W takim przypadku prosimy o kontakt mailowy: bankomaty@flyingatom.com. W zgłoszeniu powinien znajdować się adres na który były wysłane BTC, kwota która została włożona do bitomatu, formy zwrotu to: dosłanie BTC na wskazany adres (proszę podać adres na który ma być wysłana różnica lub napisać, że można wysłać na stary adres) po bieżącym kursie BTC z naszej strony lub zwrot gotówki w jednym z naszych biur.
Chce wypłacić kwotę powyżej 1000 EUR. Co musze zrobić?

Wypłatę powyżej 1000 EUR, możesz dokonać dopiero po weryfikacji tożsamości. Możesz jej dokonać w każdym oddziale FlyingAtom, a także online. Dowiedz się więcej

Ile maksymalnie mogę wymienić u was Bitcoinów lub innej kryptowaluty?
Nie ma limitu dziennego przy wymianie kryptowalut. Zawsze jednak warto nas uprzedzić o wymianie większej ilości, abyśmy mogli się do takiej wymiany przygotować.
Zleciłem wypłatę środków przez kantor online, ale bitomat nie działa. Co robić?
Problem z bitomatem należy zgłosić telefonicznie: 501-801-849. Jeśli problem nie został rozwiązany zdalnie lub nie udało się dodzwonić prosimy o przesłanie zgłoszenia mailowo na adres: bankomaty@flyingatom.com. Uwaga! Zgodnie z naszym regulaminem transakcji nie można cofnąć i nie można zmienić miejsca docelowego odbioru gotówki. Maksymalny czas przywrócenia bitomatu do działania to 5 dni roboczych.
Bitomat wydał część pieniędzy?
Prosimy o email zawierający numer telefonu lub adres email użyty do weryfikacji, kwotę którą powinien wydać bitomat oraz kwotę którą wydał. Po sprawdzeniu czy wszystko się zgadza zostanie Pan/Pani poinformowany o możliwości wypłaty pozostałej kwoty.
Jaka jest maksymalna kwota transakcji w bitomacie?
Maksymalna kwota transakcji to 60000PLN. W przypadku korzystania ze sprzedaży online w zakładce “Wymiana online” limit transakcji wynosi 40000PLN.
Bitomat nie chce wydać pieniędzy?
Proszę sprawdzić czy została wysłana prawidłowa kwota BTC oraz czy transakcja została potwierdzona. Jeśli powyższe się zgadza prosimy o wiadomość na adres bankomaty@flyingatom.com zawierającą kwotę transakcji oraz adres email lub numer telefonu użyty do weryfikacji. Po sprawdzeniu czy wszystko się zgadza zostanie Pan/Pani poinformowany o możliwości wypłaty.
Jakie nominały przyjmuje bitomat?
Bitomaty FlyingAtom przyjmują wszystkie dostępne polskie banknoty do 500PLN włącznie. Należy pamiętać, że od wpłaconej kwoty potrącana jest kwota za wysyłkę: Bitcoin: 50 PLN, Ethereum: 50 PLN, USDT: 50 PLN, USDC: 50 PLN
Zleciłem wypłatę przez kantor online i nie odebrałem gotówki w czasie 72h. Jak odzyskać pieniądze?
Takie zdarzenie należy zgłosić mailowo na adres: bankomaty@flyingatom.com – po weryfikacji zgłoszenia otrzymasz odpowiedź z dalszymi instrukcjami (najczęściej gotówkę można odebrać w najbliższym biurze FlyingAtom).
Bitomat nie chce odczytać kodu QR z telefonu podczas zakupów bitcoina. Co zrobić?
W przypadku portfeli z ciemną kolorystyką “Dark Theme” prosimy wyświetlić QRCode w eksplorerze bitcoin (np. blockchain.com/pl/explorer) lub zmienić kolorystykę na jasną. Należy ustawić jasność ekranu telefonu na maksymalną, wyłączyć filtry ekranowe typu f.lux. Jeśli te działanie nie przynosi efektu to widocznie kod QR jest za duży/za mały lub ma słaby kontrast. W takim przypadku polecamy skorzystać z blockchain eksplorera typu blockchain.com/pl/explorer, po wklejenie adresu portfela, należy przybliżyć kod QR naszego portfela i spróbować wczytać.
Wysłałem bitcoiny. Jak długo muszę czekać na możliwość wypłaty gotówki z bitomatu?
Wypłata gotówki za sprzedaż BTC jest możliwa po pierwszym potwierdzeniu transakcji przez sieć blockchain bitcoina.
Pokaż więcej pytań i odpowiedzi
Masz pytanie?
Infolinia jest dostępna w dniach:
Poniedziałek – Piątek: 9:00-21:00
Sobota: 9:00-16:00