Wymiana

Procedura i prowizje

Procedury

Procedura zakupu:

 1. Przychodzi Pan/Pani do wybranego biura z gotówką.
 2. Podaje Pan/Pani portfel do wpłaty BTC.
 3. Po ustaleniu kursu i ilości kupowanych BTC przelewamy środki na wskazany portfel.

Procedura sprzedaży

 1. Przychodzi Pan/Pani do wybranego biura z BTC.
 2. Wysyła Pan/Pani BTC na wskazany przez pracownika adres.
 3. Czekamy na 1 potwierdzenie w sieci Blockchain.
 4. Po ustaleniu kursu i ilości sprzedawanych BTC wydajemy gotówkę
W przypadku sprzedaży u przedstawiciela Bitcoiny muszą być zawsze wysłane wcześniej. W przypadku zakupu BTC wysyłamy na wskazany portfel w momencie, gdy przedstawiciel potwierdzi transakcję.

Prowizje

Kwota transakcjiProwizja
Poniżej 5000PLNstała prowizja: 250PLN
Powyżej 5000PLN3% od kwoty transakcji

FAQ

 1. Ile maksymalnie mogę wymienić u was Bitcoinów?
 2. Nie ma limitu dziennego przy wymianie BTC. Zawsze jednak warto nas uprzedzić o wymianie większej ilości, abyśmy mogli się do takiej wymiany przygotować.
 3. Czy muszę się zapowiedzieć?
 4. Zawsze mile widziany jest telefoniczny kontakt przed wizytą. Będziemy mogli sprecyzować warunki wymiany oraz zapewnić komfortowe warunki klientowi.
 5. Co to jest AML?
 6. AML to skrót od frazy Anti-Money Laundering, która dotyczy wszystkich działań podejmowanych przez organizacje świadczące usługi finansowe (głównie przez banki), mających na celu wyeliminowanie zjawiska prania brudnych pieniędzy.
 7. Czy można wymienić BTC anonimowo?
 8. Weryfikację z dokumentem tożsamości przeprowadzamy w przypadku, gdy kwota przekracza kwotę 15 tys. euro. W przypadku wymiany kwoty do 15 tys. euro dowód tożsamości nie jest konieczny.
 9. Czy skupujecie/sprzedajecie inne kryptowaluty np. ETH czy BCC?
 10. Na chwilę obecną handlujemy tylko Bitcoinem (BTC). W przyszłości mamy zamiar wprowadzić także inne kryptowaluty do kantoru. Zachęcamy do obserwowania naszego profilu na Facebook’u.
 11. Czy dojeżdżacie do klientów?
 12. Tak, jednakże każdy dojazd do klienta ustalany jest oddzielnie. Do każdego wypadku podchodzimy indywidualnie.
 13. Jaką macie prowizję?
 14. Nasza prowizja to 3% przy kwocie powyżej 5000 zł. Jeśli kwota nie przekracza 5000 zł – prowizja jest stała i wynosi 250 zł.
 15. Dlaczego kantor FlyingAtom to najlepszy wybór?
 16. Działamy na rynku już od ponad dwóch lat. Jesteśmy pierwszym kantorem w Polsce, który rozpoczął wymianę BTC na fiat. Mamy największe możliwości wymieniania BTC na gotówkę, posiadamy kilka placówek w największych miastach w Polsce. Możemy się poszczycić nieposzlakowaną reputacją.
 17. Czy kilka osób może wysłać BTC z jednego portfela lub czy mogę sam wysłać z kilku portfeli?
 18. Tak, nie ma dla nas znaczenia z ilu portfeli wysyłane są środki.
 19. Jak ustalacie cenę BTC?
 20. Aktualny kurs ustalamy po głębokości rynku na stronie Bitmarket.pl. Kurs ten jest oczywiście pomniejszany o naszą prowizję. Kurs można potwierdzić zarówno w biurze przy transakcji lub wcześniej poprzez akceptację mailową, która znacznie przyśpiesza proces wymiany walut.
 21. Kiedy otrzymam gotówkę?
 22. Gotówkę wypłacamy od ręki, po otrzymaniu 1 potwierdzenia na blockchain.
 23. Kiedy mogę wam wysłać BTC?
 24. BTC możesz wysłać zarówno przed przyjściem do biura, jak i będąc w biurze. Preferujemy jednak kontakt mailowy (wysyłkę adresu i ustalenie kursu), co znacznie przyśpiesza wymianę BTC na fiat.
 25. Jak uzyskać adres do wpłaty BTC?
 26. Adres można uzyskać poprzez wysłanie do nas wiadomości e-mail na adres biuro@flyingatom.com lub bezpośrednio w jednym z biur. Podajemy go zarówno jako ciąg znaków, jak i kod QR.
 27. Czy wymiana BTC w kantorze jest legalna?
 28. Oczywiście, że jest legalna. Jesteśmy zarejestrowaną firmą w Polsce, która do każdej transakcji wystawia dokumenty. Ponadto zgodnie ze stanowiskiem KNF w polskim systemie prawa nie funkcjonują przepisy zakazujące prowadzenia działalności w charakterze kantorów kryptowalut.