Wymiana

Procedura i prowizje

Procedury

Procedura zakupu:

 1. Przychodzi Pan/Pani do wybranego biura z gotówką.
 2. Podaje Pan/Pani portfel do wpłaty Bitcoin lub innej kryptowaluty
 3. Po ustaleniu kursu i ilości kupowanych BTC lub innej kryptowaluty przelewamy środki na wskazany portfel.

Procedura sprzedaży

 1. Przychodzi Pan/Pani do wybranego biura z BTC lub inną kryptowalutą.
 2. Wysyła Pan/Pani Bitcoin lub inną kryptowalutę na wskazany przez pracownika adres.
 3. W przypadku BTC czekamy na 1 potwierdzenie w sieci Blockchain, w przypadku innej kryptowaluty czekamy do momentu zaksięgowania transakcji na naszym portfelu
 4. Po ustaleniu kursu i ilości sprzedawanych BTC lub innej kryptowaluty wydajemy gotówkę
W przypadku sprzedaży u przedstawiciela Bitcoiny lub inna kryptowaluta muszą być zawsze wysłane wcześniej. W przypadku zakupu BTC lub innej kryptowaluty wysyłamy na wskazany portfel w momencie, gdy przedstawiciel potwierdzi transakcję.

Prowizje

Kwota transakcjiProwizja
Poniżej 5000PLNstała prowizja: 250PLN
Powyżej 5000PLN3% od kwoty transakcji w przypadku Bitcoin
Powyżej 5000PLN4% od kwoty transakcji w przypadku Ethereum, Litecoin, Dash

Prowizje dotyczą wymiany F2F w naszych biurach, w przypadku bitomatów kurs wymiany, instrukcje i FAQ znajdują się w zakładce “Bitomaty”

FAQ

 1. Ile maksymalnie mogę wymienić u was Bitcoinów lub innej kryptowaluty?
 2. Nie ma limitu dziennego przy wymianie kryptowalut. Zawsze jednak warto nas uprzedzić o wymianie większej ilości, abyśmy mogli się do takiej wymiany przygotować.
 3. Czy muszę się zapowiedzieć?
 4. Zawsze mile widziany jest telefoniczny kontakt przed wizytą. Będziemy mogli sprecyzować warunki wymiany oraz zapewnić komfortowe warunki klientowi.
 5. Co to jest AML?
 6. AML to skrót od frazy Anti-Money Laundering, która dotyczy wszystkich działań podejmowanych przez organizacje świadczące usługi finansowe (głównie przez banki), mających na celu wyeliminowanie zjawiska prania brudnych pieniędzy.
 7. Czy można wymienić kryptowaluty anonimowo?
 8. Weryfikację z dokumentem tożsamości przeprowadzamy w przypadku, gdy kwota przekracza kwotę 15 tys. euro. W przypadku wymiany kwoty do 15 tys. euro dowód tożsamości nie jest konieczny.
 9. Czy skupujecie/sprzedajecie inne kryptowaluty np. ETH czy BTC?
 10. Na chwilę obecną handlujemy Bitcoinem (BTC), Ethereum (ETH), Litecoin (LTC), DASH. W przyszłości mamy zamiar wprowadzić także inne kryptowaluty do kantoru. Zachęcamy do obserwowania naszego profilu na Facebook’u.
 11. Czy dojeżdżacie do klientów?
 12. Tak, jednakże każdy dojazd do klienta ustalany jest oddzielnie. Do każdego wypadku podchodzimy indywidualnie.
 13. Jaką macie prowizję?
 14. Nasza prowizja to 3% w przypadku Bitcoina, a 4% w przypadku Ethereum, Litecoin i Dash przy kwocie powyżej 5000 zł. Jeśli kwota nie przekracza 5000 zł – prowizja jest stała i wynosi 250 zł.
 15. Dlaczego kantor FlyingAtom to najlepszy wybór?
 16. Działamy na rynku już od ponad trzech lat. Jesteśmy pierwszym kantorem w Polsce, który rozpoczął wymianę BTC na fiat. Mamy największe możliwości wymieniania BTC i innych kryptowalut na gotówkę, posiadamy kilka placówek w największych miastach w Polsce. Możemy się poszczycić nieposzlakowaną reputacją.
 17. Czy kilka osób może wysłać BTC / ETH / LTC / DASH z jednego portfela lub czy mogę sam wysłać z kilku portfeli?
 18. Tak, nie ma dla nas znaczenia z ilu portfeli wysyłane są środki.
 19. Jak ustalacie cenę BTC / ETH / LTC / DASH?
 20. Aktualny kurs sprzedaży BTC wyświetlany jest w zakładce “Kantor online“. Kurs ten jest już z wliczoną naszą prowizją. Sprzedaż można dokonać bezpośrednio poprzez wcześniej wspomnianą zakładkę a pieniądze odebrać w biurze lub bitomacie.
 21. Kiedy otrzymam gotówkę?
 22. Gotówkę wypłacamy od ręki, po otrzymaniu 1 potwierdzenia na blockchain w przypadku BTC, w przypadku innych kryptowalut czekamy na zaksięgowanie na naszym porfelu.
 23. Kiedy mogę wam wysłać BTC / ETH / LTC / DASH?
 24. Kryptowaluty możesz wysłać zarówno przed przyjściem do biura, jak i będąc w biurze. Preferujemy jednak kontakt mailowy (wysyłkę adresu i ustalenie kursu), co znacznie przyśpiesza wymianę BTC lub innej kryptowaluty na fiat.
 25. Jak uzyskać adres do wpłaty BTC / ETH / LTC / DASH?
 26. Adres można uzyskać poprzez wysłanie do nas wiadomości e-mail na adres biuro@flyingatom.com lub bezpośrednio w jednym z biur. Podajemy go zarówno jako ciąg znaków, jak i kod QR.
 27. Czy wymiana BTC lub innej kryptowaluty w kantorze jest legalna?
 28. Oczywiście, że jest legalna. Jesteśmy zarejestrowaną firmą w Polsce, która do każdej transakcji wystawia dokumenty. Ponadto zgodnie ze stanowiskiem KNF w polskim systemie prawa nie funkcjonują przepisy zakazujące prowadzenia działalności w charakterze kantorów kryptowalut.