Kantor Bitcoin Katowice

Skup i sprzedaż bitcoin na Śląsku

Uniwersytecka 13,
5 piętro,
40-007 Katowice

Pon – Pt: 8:00-22:00
Sob – Niedz: 10:00-18:00 (Po wcześniejszym umówieniu się)

Środowisko kryptowalut w Katowicach

Na drugie najważniejsze miasto na polskiej mapie kryptowalut wyrastają Katowice. Stolica województwa śląskiego od zawsze kojarzona z węglem i jego wydobyciem, zmienia swoje odbicia i staję się siedzibą coraz większej ilości firm z rynku fintech, kryptowalut oraz Blockchain. Być może w kontekście kopania Górny Śląsk nie będzie kojarzył się z polskim czarny złotem, a formą wydobycia walut kryptograficznych.

W Katowicach mieści się siedziba największej obecnie polskiej giełdy kryptowalut - Bitbay, która coraz śmielej pokazuje się też na ogólnoświatowych rynkach. Od listopada 2017 roku w samym centrum miasta, tuż przy monumentalnym gmachu katowickiego spodka znajduję się też druga siedziba kantoru kryptowalut FlyingAtom. Siedziba znajduję się najwyższym budynku na Śląsku, w Biurowcu Altus mieszczącym się przy ulicy Uniwersyteckiej 13.

W Katowicach jest spora społeczność osób związanych z Blockchain, Bitcoinem i innymi kryptowalutami. Od 2014 roku odbywają się tam spotkania poświęcone tej tematyce. W tym samym roku w mieście pojawił się pierwszy bankomat Bitcoin na Śląsku. Wśród organizowanych tam wydarzeń FlyingAtom w listopadzie organizowało konferencję poświęconą kryptowalutom, ICO oraz działającym giełdom. W Katowicach może wystartować tak jak w Warszawie cykl spotkań pod tytułem Dni Otwarte FlyingAtom. Na tych spotkaniach prezentowana jest wiedza dla osób zaczynających dopiero przygodę z kryptowalutami jak i dla tych, które poznały już Bitcoina i wiedzą trochę o technologii Blockchain. Podczas takich spotkań dostaniesz również pomoc związaną z założeniem portfela i jego bezpieczeństwem. Spotkania są bezpłatne i jeżeli chciałbyś zdobyć cenne informację i wiedzę o kryptowalutach to są one idealne dla Ciebie.

Położenie Katowic w centrum konurbacji Górnośląskiej sprawia, że nie dziwne jest przewodzenia tego miasta w tej rejonie na rynku kryptowalut. Katowice są jednym z największych polskich miast, prężnie rozwijającym się, doskonale skomunikowanym (linia kolejowa, lotnisko, bliskość autostrad) i przechodzącym poważną rewitalizację. Coraz rzadziej kojarzy się z górniczym miastem o silnie industrialnym charakterze, a coraz mocniej z miastem otwartym na nowe technologie i międzynarodową współpracę.

Mapa