Kantor Bitcoin Katowice

Środowisko kryptowalut w Katowicach

Adres

Gmach Biznesu 1 piętro
FlyingAtom
ul. Mickiewicza 3
40-092 Katowice

Godziny otwarcia

Poniedziałek - Piątek: 9:00 - 17:00
Sobota - Niedziela: Nieczynne

Na drugie najważniejsze miasto na polskiej mapie kryptowalut wyrastają Katowice. Stolica województwa śląskiego od zawsze kojarzona z węglem i jego wydobyciem, zmienia swoje odbicia i staję się siedzibą coraz większej ilości firm z rynku fintech, kryptowalut oraz blockchain. Być może w kontekście kopania Górny Śląsk nie będzie kojarzył się z polskim czarny złotem, a formą wydobycia walut kryptograficznych.

W Katowicach mieści się siedziba największej obecnie polskiej giełdy kryptowalut - BitBay, która coraz śmielej pokazuje się też na ogólnoświatowych rynkach. Od listopada 2017 roku w samym centrum miasta, tuż przy monumentalnym gmachu katowickiego spodka znajduje się też druga siedziba kantoru kryptowalut FlyingAtom. Siedziba znajduję się w Gmachu Biznesu 1 piętro ul. Mickiewicza 3 w Katowicach.

W Katowicach jest spora społeczność osób związanych z blockchain, bitcoinem i innymi kryptowalutami. Od 2014 roku odbywają się tam spotkania poświęcone tej tematyce. W tym samym roku w mieście pojawił się pierwszy bankomat bitcoin na Śląsku. Wśród organizowanych tam wydarzeń FlyingAtom w listopadzie organizowało konferencję poświęconą kryptowalutom, ICO oraz działającym giełdom. W Katowicach może wystartować tak jak w Warszawie cykl spotkań pod tytułem Dni Otwarte FlyingAtom. Na tych spotkaniach prezentowana jest wiedza dla osób zaczynających dopiero przygodę z kryptowalutami jak i dla tych, które poznały już bitcoina i wiedzą trochę o technologii blockchain. Podczas takich spotkań dostaniesz również pomoc związaną z założeniem portfela i jego bezpieczeństwem. Spotkania są bezpłatne i jeżeli chciałbyś zdobyć cenne informacje i wiedzę o kryptowalutach to są one idealne dla Ciebie.

Położenie Katowic w centrum konurbacji górnośląskiej sprawia, że nie dziwne jest przewodzenie tego miasta w tym rejonie na rynku kryptowalut. Katowice są jednym z największych polskich miast, prężnie rozwijającym się, doskonale skomunikowanym (linia kolejowa, lotnisko, bliskość autostrad) i przechodzącym poważną rewitalizację. Coraz rzadziej kojarzy się z górniczym miastem o silnie industrialnym charakterze, a coraz mocniej z miastem otwartym na nowe technologie i międzynarodową współpracę.

Dowiedz się więcej o naszych usługach

Poznaj najczęsciej zadawane pytania

Dowiedz się więcej

Skontaktuj się z nami

Jesteśmy dostępni od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00-18:00

Dowiedz się więcej

Prowizje i procedury

Poznaj prowizje i procedury w naszych biurach i bitomatach

Dowiedz się więcej