Kantor Bitcoin Poznań

Historyczna stolica Wielkopolski

Al. Niepodległości 6,
7 piętro,
60-967 Poznań

Pon – Pt: 10:00-18:00
Sob – Niedz: Po wcześniejszym umówieniu się

Środowisko kryptowalut w Poznaniu

Wśród miast, w których znajduję się biuro kantoru Bitcoin FlyingAtom nie mogło zabraknąć Poznania. Stolica województwa Wielkopolskiego jest doskonałym miejscem dla obsługi klientów z zachodniej części Polski. Jej doskonałe położenie, ważny węzeł drogowy i kolejowy, międzynarodowy port lotniczy oraz bliskość do Niemieckiej granicy powinny sprawić, że w mieście będzie działać społeczność związana z kryptowalutami oraz technologią Blockchain.

W jednym z najstarszych polskich miast możemy regularnie trafić na szkolenia i spotkania dotyczące kryptowalut. Jedną z większych konferencji był meetup o temacie: „Blockchain - technologia przyszłości czy jeszcze koncepcja?”, które przyciągnęło rzeszę osób z całej polski. Dodatkowo w Poznaniu będącym jednym z większych polskich ośrodków akademickich, można trafić na spotkania organizowane przez studentów na uczelniach. Spotkania cieszą się dobrą frekwencją, a omawiane tematy są szerokie. Od podstaw, poprzez wydobywanie i kopanie kryptowalut, aż po tematy związane z ich prawnym rozliczaniem czy technologią Blockchain. W Poznaniu działają też firmy zajmujące się sprzedażą podzespołów oraz składaniem koparek do wydobycia kryptowalut. W mieście znajdowała się też siedziba redakcji portalu Dowbit, publikującego wiadomości ze świata krypto.

W mieście, w którym tyle się dzieje nie mogło też zabraknąć kantoru kryptowalut FlyingAtom. Początkowo był tu tylko przedstawiciel firmy, ale w związku z dużym zainteresowaniem postanowiono otworzyć tu kolejne biuro Kantoru. Siedziba znajduje się w budynku przy Alei Niepodległości 6 na 7 piętrze. Na wizyty prosimy się umawiać telefonicznie. Dzięki otwarciu biura, a więc miejsca gdzie można dokonać transakcji nie ma już potrzeby wysyłania Bitcoinów wcześniej, całość operacji można dokonań na miejscu. Punkt zajmuje się wymianą kryptowalut, a więc można tu zarówno sprzedać jak i kupić BTC.

W związku z otwarciem kolejnego punktu, FlyingAtom zorganizowało konferencję w Poznaniu poświęconą technologii Blockchain oraz kryptowalutom. Poruszane były kwestie dotyczące bezpieczeństwa środków, funkcjonowania giełd, oraz spraw związanych z inwestycjami. W mieście pojawia się coraz więcej interesujących inicjatyw, spotkań oraz szkoleń, przez co Poznań staje się coraz ważniejszym punktem w Polsce odnośnie kryptowalut.

Mapa