Bezpieczeństwo w świecie kryptowalut

06 / 11 / 2020

Bezpieczeństwo w świecie kryptowalut jest na wagę złota, tyle tylko, że tego cyfrowego. Warto więc przechowywać swoje krypto aktywa w sposób jak najbardziej bezpieczny, czyli używając portfeli sprzętowych.

Z czym to się je?

W świecie kryptowalut obowiązuje kilka zasad. Jedną z głównych jest ta mówiąca o tym, że kryptowaluty posiada ten kto posiada do nich klucze prywatne. Klucze prywatne są używane do podpisywania transakcji podczas operowania kryptowalutami. W przypadku przechowywania kryptowalut na giełdzie, to właśnie ona jest właścicielem kluczy prywatnych, a co za tym idzie, także i kryptowalut. W zawiązku z tym przechowując swoje Bitcoiny czy Ethery na giełdzie, w pełni oddajemy kontrole nad nimi w ręce właścicieli platformy.

Pewne jak w banku?

Taka sama sytuacja jest w systemie bankowym, gdzie niestety nawet gdy trzymamy pieniądze w renomowanym banku z długoletnią historią, to w każdej chwili mogą one zostać zablokowane z różnych powodów. Wypłacając więc pieniądze z banku mamy pewność, że jesteśmy ich jedynymi właścicielami. To samo tyczy się kryptowalut. A więc, aby być pewnym co do ich posiadania, warto ulokować je na portfelu sprzętowym.

Gdzie po portfel?

Jedną z wiodących firm w Polsce, która oferuje bogatą gamę portfeli sprzętowych jest FlyingAtom Shop. Na stronie firmy mamy do wyboru 31 różnych modeli i kombinacji (lista produktów dostępna jest tutaj). W ofercie znajdują się portfele sprzętowe takich marek jak:
• Trezor
• Ledger Nano
• Archos Safe T mini
• Secux W20
Szczególnie dwie pierwsze firmy to najbardziej rozpoznawalne marki w całym kryptowalutowym świecie.

Tanie bezpieczeństwo

Najtańszy w ofercie portfel sprzętowy kosztuje 239 zł (Archos Safe T-Mini). Niewiele droższe są jednak produkty Trezora (247 zł za Trezor One) oraz Ledger Nano (265 zł za Ledger Nano S).

Warto również wspomnieć, że FlyingAtom jest licencjonowanym sprzedawcą portfeli marek Trezor i Ledger Nano na terenie Polski. Kupując więc od nich, mamy pewność, że nabywamy oryginalny produkt, który nigdy nie został rozpakowany i nie był używany.

hello world!