Bezpieczne przechowywanie Bitcoin

09 / 07 / 2019

Co jakiś czas środowiskiem kryptowalut wstrząsa sprawa upadłości kolejnej giełdy czy projektu, który zniknął ze zgromadzonymi środkami. Przy okazji zamknięcia giełdy Bitmarket dyskusja o bezpieczeństwie trzymanych kryptowalut rozgorzała na nowo.

Bezpieczne przechowywanie Bitcoin czy innych kryptowalut, które posiadamy to powinien być priorytet każdej osoby działającej na tym rynku. Idealnie obrazuje to powiedzenie: Not your Keys, not your Bitcoin (tł. nie twoje klucze, nie twoje Bitcoiny – odniesienie do kluczy prywatnych portfeli), które odnosi się do giełd. Trzymając tam kryptowaluty tak naprawdę nie mamy kontroli nad swoim środkami. Bitcoina i inne kryptowaluty należy trzymać na portfelach. Portfeli jest cała masa: papierowe, sprzętowe, przeglądarkowe, komputerowe czy mobilne. Każdy może wybrać odpowiedni do swoich potrzeb.

Porfele sprzętowe to jedne z najbezpieczniejszych metod przechowywania kryptowalut. Duży wybór portfeli sprzętowych znajduje się w ofercie naszego sklepu FlyingAtom Shop.

Bezpieczne przechowywanie Bitcoin może zapewnić m.in:

Ledger Nano S – jeden z najpopularniejszych portfeli sprzętowych, w którym możemy przechowywać, wysyłać i odbierać przelewy kryptowalutowe. Kopia zapasowa zabezpiecza nas w przypadku utraty lub zniszczenia portfela. Wysokiej jakości komponenty w połączeniu z najnowszymi rozwiązaniami technologicznymi to sukces tego portfela.

Trezor ONE – to bardzo popularny portfel sprzętowy używany do przechowywania, wysyłania i odbierania kryptowalut. Dzięki kodowi open source społeczność kryptowalut darzy ten model sympatią i zaufaniem.

Archos Safe-T Mini – Urządzenie ARCHOS Safe-T mini generuje i przechowuje prywatny klucz w portfelu, w trybie offline i uniemożliwia hakerom dostęp do tego klucza prywatnego po podłączeniu urządzenia.

Te i więcej portfeli sprzętowych znajdziecie w FlyingAtom Shop.

hello world!