Bitcoin i inne kryptowaluty – w które inwestować?

02 / 03 / 2017

Internet pełen jest zestawień najszybciej zyskujących walut i najbardziej opłacanych inwestycji kryptowalutowych. Jednak przed podjęciem decyzji o zakupach w kantorze bitcoinów warto dobrze się do niej przygotować.

Obecnie rynek to już tysiące kryptowalut. Nowe powstają co kilka dni. Twórcy każdej z nich zachęcają do kupna i obiecują, że to właśnie ich dzieło jest wyjątkowe i szczególnie warte uwagi. Często takie trendy mijają po kilku tygodniach czy miesiącach, a wraz z nimi tracą na wartości pieniądze zainwestowane w kryptowalutę.

Inne coiny są jeszcze bardziej kłopotliwe. Niekiedy okazuje się, że jedynym sposobem na to, by waluta zyskała na wartości, jest zachęcanie znajomych do zakupu, bo to z ich wkładu są finansowane kolejne wypłaty. Tak działa typowa piramida finansowa. Niestety, na wciąż jeszcze świeżym i pod niektórymi względami niedojrzałym rynku, szczególnie osobie debiutującej w świecie takich inwestycji może być trudno odróżnić scam od faktycznie dobrej oferty.

W takiej sytuacji dobrym pomysłem może być zasięgnięcie porady u eksperta, który dobrze zna rynek i jest w stanie przewidzieć, które waluty zyskają na wartości. Ważne, żeby taka osoba była niezależna, dzięki czemu unikniemy sytuacji, w której doradca będzie nam sugerował walutę, z którą w jakiś sposób jest związany. Osoby, które od dawna śledzą rynek, są w stanie szybciej wyłapać nieprawidłowości związane z poszczególnymi walutami i ostrzec przed nimi innych. Chłodne spojrzenie z zewnątrz pozwala też lepiej kalkulować moment wpłaty i wypłaty środków. To właśnie pochopnie podejmowane decyzje finansowe są głównym problemów osób debiutujących w tej branży. Ekspert pomoże przeczekać trudniejsze momenty lub zadziałać szybko, żeby zminimalizować ryzyko strat. Podpowie też najlepszy kantor Bitcoin i portfel, co dodatkowo sprawi, że transakcja będzie przeprowadzona bezpiecznie i szybko.

hello world!