Bitcoin Warszawa – konferencje, spotkania, wymiany

20 / 05 / 2017

Społeczność Bitcoina, ale też i wszystkich kryptowalut jest w Polsce dość spora. Mimo że w stosunku do całości społeczeństwa wciąż niewiele osób interesuje się Bitcoinem to jednak, ci którzy są “wtajemniczeni” tworzą naprawdę zintegrowaną społeczność. Nie trudno się domyślić, że największe społeczności gromadzą się w największych miastach w Polsce. Zatem Bitcoin Warszawa, Kraków czy Wrocław to miasta, w których można spotkać wielu entuzjastów cyfrowych walut.

Bitcoin Warszawa jak zwykło się mówić o kryptoentuzjastach w stolicy to społeczność, w której najwięcej się dzieje. Organizowanych jest wiele spotkań czy konferencji, które mają na celu propagowanie wiedzy i Bitcoinie, a także aktywizowanie innych miast na tym gruncie. Społeczność Bitcoin Warszawa bowiem działa aktywnie także z innymi m.in. w Krakowie.

Bitcoin Warszawa to również grupa na społecznościowym portalu facebook, która skupia wiele osób. Można tam zadać nurtujące pytania czy też dowiedzieć się o najbliższych wydarzeniach i meetupach. Oczywiście wciąż daleko Polsce do poziomu społeczności największych miast świata takich jak Nowy Jork czy Londyn. Mimo to jednak należy być dumnym, że społeczność kryptowalut prężnie rozwija się w nadwiślańskim kraju.

hello world!