Co to jest bitomat?

07 / 03 / 2022

Bitomaty często nazywane są “bankomatami Bitcoin”, co dobrze tłumaczy ich funkcję, jednak nowoczesne maszyny umożliwiają również wymianę innych kryptowalut. Podobnie jak tradycyjne bankomaty, bitomaty to samoobsługowe urządzenia, dzięki którym można łatwo wypłacić pieniądze.

Różnica polega na tym, że nie są to środki z konta bankowego, tylko pieniądze, które klient otrzymał za swoje BTC. Bitomaty działają dwukierunkowo. Dzięki temu można nie tylko sprzedawać, ale również kupować kryptowaluty.

Najważniejsze zalety bitomatów

Zwolennicy bitomatów chwalą sobie przede wszystkim możliwość wymienienia pieniędzy w dowolnym momencie. Nie trzeba wówczas umawiać się na wizytę w kantorze lub czekać, aż pieniądze zaksięgują się na koncie. Wystarczy podejść do jednego z wielu bitomatów dostępnych w całej Polsce i od razu można zacząć przeprowadzać transakcję kupna lub sprzedaży krypto. W dodatku dzięki temu, że bitomaty są w pełni samoobsługowe, zapewniają większy poziom prywatności.

Jak przebiega proces zakupu BTC w bitomacie?

Zakup BTC w bitomacie jest niezwykle prosty i wymaga jedynie podania kilku podstawowych informacji. Najważniejszy jest oczywiście adres portfela, który można zeskanować z kodu QR. Następnie klient musi włożyć odpowiednią ilość banknotów (wielokrotność 100 PLN). Po każdym banknocie wyświetli się informacja o tym, ile BTC trafi na portfel klienta. Po włożeniu ostatniego banknotu pozostaje jeszcze kliknąć Wyślij Bitcoiny, a środki zostaną przesłane na podany na początku adres portfela.

Jak sprzedać Bitcoiny w bitomacie?

Sprzedaż Bitcoinów jest równie intuicyjna, jak zakup. W tym przypadku klient zaczyna od określenia kwoty, jaką chce w danym momencie wypłacić (wielokrotność 100 PLN). Następnie należy wybrać jedną z dwóch metod uwierzytelniania (SMS lub e-mail). W ostatnim kroku wyświetli się adres portfela, który należy zasilić kryptowalutą. Ilość BTC zostanie wyświetlona na ekranie. Po wysłaniu BTC i zaksięgowaniu transakcji klient otrzyma kod niezbędny do wypłacenia gotówki.

Znajdź najbliższy bitomat

Bitomaty FlyingAtom znajdziesz w największych polskich miastach. Sprawdź listę maszyn i procedurę wymiany na stronie https://flyingatom.com/bankomaty-bitcoin/.

hello world!