Dlaczego warto zacząć inwestowanie w Bitcoin?

30 / 03 / 2017

Płatności w Bitcoinach akceptuje dziś m.in. Ebay, Amazon, Subway, App Store czy PayPal. Coraz więcej firm z IBM czy Microsoftem na czele wprowadza też do swoich prac stojącą za nią technologię blockchain. To tylko garść powodów, dla których warto zainteresować się tymi rozwiązaniami.

Gdy kilka lat temu pierwsze firmy zaczynały akceptować płatności w tej walucie, wydawało się, że to co najwyżej szybko przemijająca moda. Dziś widać wyraźnie, że to o wiele więcej, bo o Bitcoinie wciąż piszą największe światowe portale. Obracające miliardami firmy coraz częściej decydują się przesyłać środki właśnie w tej walucie. Niedawno szefowa IBM przyznała na jednej z konferencji technologicznych, że blockchain będzie dla rozwoju technologii w przyszłości ważniejszy, niż sztuczna inteligencja.

Bitcoin to też waluta, w którą powinien zainwestować każdy, kto ma zamiar zacząć przygodę z innymi, póki co mniej popularnymi coinami. Powód? Wymiana Bitcoin na inne cyfrowe monety jest najłatwiejsza z technicznego punktu widzenia. Bitcoin stanowi też dobry punkt odniesienia do innych tego typu coinów i uzupełnia dane, które uzyskujemy, porównując wartość złotego czy dolara do wybranej waluty. Przykładowo, jeśli porównamy kurs upatrzonej waluty do dolara, nie uzyskamy pełnego obrazu. Jeśli jednak sprawdzimy też, po jakim kursie odbywała się wymiana bitcoin do naszej waluty w tym samym okresie, możemy już zauważyć ważne prawidłowości. Przykładowo, jeśli zarówno Bitcoin, jak i upatrzona waluta zawsze traciły równocześnie wartość w stosunku do dolara, możemy uznać, że powodem były wstrząsy obejmujące cały rynek kryptowalut, a nie tylko wybraną walutę. To tylko przykład niuansów, na które jest w stanie wskazać doświadczony handlowiec zajmujący się od lat kryptowalutami. Dlatego warto korzystać z pomocy takiej osoby zanim zdecydujemy się na inwestycję.

hello world!