FlyingAtom Chess Open II

23 / 10 / 2023

Zapraszamy na podsumowanie tego wyjątkowego wydarzenia

W sobotę oraz niedzielę tj. 14 i 15 października 2023r. odbyła się kolejna już edycja zmagań szachowych, w postaci turnieju FlyingAtom Chess Open II. Wydarzenie to zorganizowane zostało przez mistrza międzynarodowego Dawida Czerwa pod patronatem firmy FlyingAtom. Była to idealna okazja do sprawdzenia swoich umiejętności z zawodnikami z całej Polski, jak i innych krajów. Wszyscy spotkali się w hotelu Victoria w Lublinie. Dzięki podziałowi na poszczególne kategorie każdy znalazł coś dla siebie, a zdecydowaną motywacją do stanięcia w szranki w turnieju. Oprócz uczucia pozytywnych emocji ze zdrowej rywalizacji, były nagrody w postaci sztabek oraz monet z czystego srebra i złota! Dodatkowym wyróżnieniem były gadżety komputerowe, dyplomy uczestnictwa oraz pamiątkowe medale.

Turniej główny

Turniej, będący sercem całego wydarzenia, rozgrywany był tempem 60 minut + 5 sekund dodawane po każdym ruchu na zawodnika w systemie szwajcarskim. Udział w tej rywalizacji umożliwiał również wypełnienie norm na okręgowe kategorie szachowe (V, IV, III i II i I kobiecą). Choć rywalizacja była zacięta, panowała przyjazna atmosfera i była okazja do przećwiczenia siebie w roli uczestnika dużego turnieju szachowego. Przewidziane zostały dwa oddzielne turnieje toczone równolegle w tym samym czasie: turniej A – dostępny dla wszystkich chętnych zawodników; turniej B – dla zawodników z rankingiem PZSzach max 1600. Ku uciesze organizatorów, do obu grup zgłosiło się duże grono uczestników podobne, a nawet większe niż w poprzedniej edycji z 2022 roku. Cieszy fakt, że szachy odgrywają ważną rolę u takiego szerokiego grona odbiorców. Na twarzach uczestników podczas turnieju widać było ogromne skupienie i zaangażowanie, każdy główkował jaką strategię wybrać, aby wygrać ze swoim przeciwnikiem. Po wielu godzinach interesujących rozgrywek wyłonieni zostali zwycięzcy, a nagrody wręczał sam, międzynarodowy mistrz szachowy, Dawid Czerw. Spośród uczestników nikt nie wyszedł z pustymi rękami, każda osoba biorąca udział w rywalizacji otrzymała pamiątkowy dyplom oraz medal, co zachęciło na pewno do ponownego spróbowania swoich sił w kolejnych wydarzeniach z serii FlyingAtom Chess Open.

Mistrzostwa ‘Chess.com – Polska’ w blitzu

Tegoroczna edycja FlyingAtom Chess Open II była wyjątkowa, ponieważ została rozszerzona o dodatkowy turniej. W sobotnie popołudnie odbyły się mistrzostwa ‘Chess.com – Polska’ w blitzu. W tym turnieju zostało rozegranych 9 rund systemem szwajcarskim. Tempo to 3 minuty + 2 sekundy za ruch. Nagród zarówno w turnieju głównym, jak i mistrzostwach w blitzu było sporo. Uczestnicy mieli okazję na żywo przetestować swoje umiejętności szachowe.

Dodatkowe atrakcje

Chociaż uczestnicy turnieju czas spędzali głównie aktywnie grając lub przyglądając się jak radzą sobie inni, to w sobotni wieczór mieli możliwość odpoczynku w formie afterparty. Tam można było swobodnie porozmawiać i spotkać się z IMem Dawidem Czerwem. W trakcie całego turnieju była możliwość zrobienia pamiątkowego zdjęcia, gry lub wspólnej analizy szachowej, z czego uczestnicy bardzo chętnie korzystali.

Kolejne edycje już wkrótce…?

Jako FlyingAtom było nam niezmiernie miło, że mogliśmy uczestniczyć w FlyingAtom Chess Open II i dołożyć swoją cegiełkę do popularyzacji szachów w Polsce. Zachęcamy do śledzenie naszych profili oraz obserwowania Dawida Czerwa, który nie tylko mistrzowsko gra w szachy, ale również mistrzowsko organizuje turnieje. Do zobaczenia w przyszłych wydarzeniach!

hello world!