FlyingAtom po raz piąty w domu dziecka.

14 / 06 / 2022

To już piąty raz kiedy nasza ekipa z FlyingAtom zorganizowała dzień dziecka dla podopiecznych z łódzkich placówek opiekuńczo – wychowawczych. Atrakcje trwały cały weekend i objęły dzieci z Domów Dziecka nr 5 i nr 16 w Łodzi. 

Dzień I – Kręgle i spotkanie autorskie

Sobotnie atrakcje rozpoczęły się od wizyty w Manufakaturze, a dokładnie znajdującej się w niej kręgielni. Tam na dzieci i opiekunów czekały 4 godziny rozgrywek w kręgle i bilard. Rozgrywki były przedzielone wspólnym posiłkiem oraz spotkaniem autorskim z dziennikarką i pisarką panią Beatą Biały. Podczas spotkania z autorką m.in. „Słońca bez Końca. Biografia Kory”, dzieci miały okazję dowiedzieć się, jak wygląda praca nad przygotowaniem materiałów do książki oraz proces powstawania książki. Wspólna rozmowa poruszyła także ważne kwestie, z którymi dzieci mogły się identyfikować, takie jak: wpływ dzieciństwa spędzonego w Domach Dziecka na dorosłe życie, na przyszłość i szanse na normalne relacje z ludźmi i karierę zawodową (Kora spędziła pierwsze lata życia w Domu Dziecka wśród sióstr zakonnych).  Pani Beata przygotowała również dla wszystkich dzieci książki “ Słońca bez końca. Biografia Kory” swojego autorstwa i przekazała każdemu z osobna z indywidualną dedykacją. 

Na torach toczyła się zawzięta rywalizacja

Po bardzo inspirującym spotkaniu nastąpił czas na rozluźnienie i powrót do tego czego powinno doświadczać każde dziecko: radości, zainteresowania dorosłych i wspólnej zabawy. 

Na koniec pełnego atrakcji i wrażeń dniu nastąpiły pożegnania i pełne ekscytacji pytania o szczegóły na kolejny wspólnie spędzony dzień.

Dzień II – Park rozrywki Mandoria

Niedziela rozpoczęła się poranną zbiórką i wyjazdem autokarowym do Parku rozrywki Mandoria w Rzgowie. Tam dzieci wraz z opiekunami z FlyingAtom wspólnie bawiły się na terenie parku i korzystały z oferowanych atrakcji. Były to m.in. kolejka górska – największa kolejka “pod dachem”  w Polsce, karuzele, salon luster, karuzela z okrętami na wodzie, zjeżdżalnia, zamek strachu czy karuzela łańcuchowa. Po kilku godzinach zabaw nastąpił wspólny powrót do jednej z placówek. 

Park Mandoria

Na miejscu zostały rozdane dzieciom prezenty (według indywidualnych życzeń dzieci) oraz bony upominkowe do jednej z łódzkich galerii handlowych. Członkowie FlyingAtom zebrali też kwotę w wysokości 6600 zł, która zostanie przeznaczona na potrzeby młodych mam i przystosowania placówki dla maleńkich dzieci oraz wyposażenie placówki w przedmioty, które ułatwią codzienne życie. 

Rozdanie prezentów dla dzieci

Wieczorem dzieci wróciły do swoich placówek i pokoi, a opiekunowie wraz z gośćmi z FlyingAtom kontynuowali dyskusję. Nie brakowało wspomnień, żartów i rozmów o potrzebach i planach na przyszłość zarówno w obrębie placówki, jak i indywidualnych planów na usamodzielnienie się wychowanków.

W podziękowaniu za wspólnie spędzony weekend, dzieci wraz z wychowawcami przygotowały okolicznościowe dyplomy oraz przekazały pamiątkowe zdjęcie.

hello world!