Innowacyjny portfel sprzętowy

30 / 03 / 2021

Chińskie testy cyfrowego juana na dużą skalę w największych chińskich miastach nadal nabierają tempa, a pewna instytucja finansowa jest liderem w opracowywaniu portfeli sprzętowych dla waluty cyfrowej banku centralnego. Według agencji informacyjnej Xinhua, Postal Savings Bank of China stworzył biometryczny portfel sprzętowy na potrzeby projektu cyfrowego juana.

Biometryczny portfel sprzętowy umożliwia łatwą weryfikację tożsamości użytkowników za pomocą czytników linii papilarnych na karcie. Konsumenci biorący udział w badaniach CBDC w Pekinie mogą również korzystać z karty, aby uzyskać dostęp do usług opieki zdrowotnej.

Oficjalne ogłoszenie

Rzeczywiście, Postal Savings Bank of China stwierdziło, że portfel sprzętowy, który wciąż znajduje się na etapie testowania, został zaprojektowany w celu zapewnienia łatwiejszego dostępu do CBDC i usług opieki zdrowotnej osobom starszym bez konieczności korzystania ze smartfonów, dodając:

Dzięki tej karcie korzystanie z miejsc publicznych jest znacznie wygodniejsze, a płacenie jest dokonywane za jednym dotknięciem. Jest to szczególnie odpowiednie dla osób starszych, które mają trudności z używaniem smartfonów.

Postal Savings Bank of China Pocztowy zaczął opracowywać fizyczne karty portfelowe już w styczniu.

Jeden z wielu

Karta biometryczna jest częścią rosnącej listy portfeli sprzętowych dla cyfrowego juana. Wcześniej, w lutym, oddział Banku Rolnego Chin w Xiong’an opracował również portfel sprzętowy dla cyfrowego juana.

Chińskie banki i instytucje finansowe były w centrum wydarzeń związanych z CBDC. Oprócz tworzenia portfeli sprzętowych Bank Rolny Chin uruchomił również program pilotażowy bankomatów, umożliwiający obywatelom konwersję gotówki na cyfrowy juan.

Także dla Ciebie

Co prawda nie da się nabyć portfelu sprzętowego dla cyfrowego juana w otwartej sprzedaży, ale można być posiadaczem portfela dla wielu innych kryptowalut. Warto jednak przyglądać się chińskim rozwiązaniom, bo być może wprowadzą je również inni producenci. Zainteresowanych bezpieczeństwem swoich kryptowalut zapraszamy do naszego sklepu FlyingAtom Shop, gdzie oferujemy bogatą ofertę portfeli sprzętowych od różnych producentów m.in. Trezor oraz Ledger.

hello world!