Inwestowanie w monety bulionowe z FlyingAtom Gold

08 / 12 / 2021

W listopadzie w Polsce inflacja podana przez GUS osiągnęła poziom 7.7%, w strefie Euro to 4,9%. Sytuacja ta spowodowała, że coraz więcej osób zastanawia się, bądź decyduje na zainwestowanie swoich oszczędności w metale szlachetne. Jednym z najpopularniejszych sposobów jest zakup złotych lub srebrnych monet bulionowych.

W jakie monety najlepiej zainwestować?

Najpopularniejszymi monetami bulionowymi są Krugerrand, Kanadyjski Liść Klonowy, Australijski Kangur, Amerykański Orzeł i Wiedeńscy Filharmonicy. Każda z nich ma cechy szczególne, które utrudniają ich podrobienie. Jednym z najlepszych przykładów są Wiedeńscy Filharmonicy. Moneta ta charakteryzuje się tym, że jest bardzo cienka – jej grubość to tylko 2 mm.

Inwestowanie w wyżej wymienione monety lokacyjne to jeden z najbezpieczniejszych sposobów przechowywania swojego majątku, ponieważ są one popularne (łatwiej je później odsprzedać), kupując je u sprawdzonego dilera mamy praktycznie 100% pewności, że są one autentyczne.

Warto inwestować w monety bulionowe, ponieważ fizyczne złoto w warunkach kryzysu, czy innych trudnych chwilach gwałtownie nabiera na wartości, podczas gdy cena złota oferowane na giełdzie, jest zaniżana.

Jaka gramatura?

Złote i srebrne monety bulionowe są sprzedawane w różnych gramaturach (uncjach). Najpopularniejszą jest 1-uncjowa moneta. Jest to też najbardziej opłacalna waga monety, ponieważ jej stosunek ilości złota do ceny jest jednym z najlepszych. Do dyspozycji są także monety o wadze ½, ¼, 1/10 czy nawet 1/20  uncji. Są to monety tańsze, skierowane do osób, które nie mają aż tyle środków, żeby zainwestować w te o wadze 1 uncji, lub osób, które chcą zacząć inwestować w złoto, ale jeszcze nie wiedzą, jak to działa i jak się będą z tym czuły.

Tuba lub blister

Popularnymi metodami inwestowania w monety bulionowe jest zakup ich większej ilości. Kupując srebrne monety, możemy zdecydować się na zakup tuby o pojemności np. 20 lub 25 szt. Gdy inwestujemy w złote monety, możemy zdecydować się na zakup kilku czy kilkunastu monet, pakowanych w blistrze.

FlyingAtom Gold

FlyingAtom Gold posiada w swojej ofercie złote i srebrne sztabki oraz monety bulionowe renomowanych na całym świecie producentów. Monety i sztabki tych producentów można bez problemu sprzedać na całym świecie ze względu na ich międzynarodową renomę i rozpoznawalność.
Sprawdź ofertę na stronie FlyingAtom.Gold.

hello world!