Inwestycja w złote monety bulionowe

25 / 06 / 2021

Po ostatnim komunikacie FED dotyczącym podwyższenia stóp procentowych w 2023 roku cena złota spadła. Osoby, które zamierzały zainwestować w te aktywa, postanowiły się wstrzymać z zakupem. Czy aby na pewno słusznie?

Dlaczego obniżoną cenę złota należy traktować jak promocję?
Rezerwa Federalna ogłosiła, że podniesie stopy procentowe, wcześniej niż wstępnie planowała, czyli w 2023 roku (pierwszy termin był ustalony na 2024 rok). 13 członków FED z 18 oczekuje pierwszej podwyżki za 2 lata, a 11 z nich prognozuje, że w tym okresie pojawią się 2 podwyżki o ćwierć punktu procentowego. Jeżeli przyrównamy tę informację do inflacji CPI, która to już w maju bieżącego roku osiągnęła 5%! i jednocześnie dodamy do tego fakt, że przez ostatnie 2 lata Rezerwa Federalna wydrukowała biliony dolarów, możemy założyć, że w 2023 roku inflacja będzie o przynajmniej kilka procent wyższa. W tym momencie podniesienie stóp procentowych o 0,5 punktu procentowego w ciągu roku, nic nie zmieni. Złoto inwestycyjne w różnych formach – monety bulionowe, sztabki – będzie nadal nabierało na wartości. Stąd, aktualną obniżkę ceny tego surowca, należy traktować jak promocję.

W jakiej postaci najlepiej zainwestować w złoto?

Jako że aktualnie jest dobry okres na inwestycję w złoto, dla wielu nadszedł czas na podjęcie decyzji, jaka forma jest najlepsza: monety bulionowe czy sztabki?

Najpopularniejszą formą inwestycji w złoto fizyczne, są 1-uncjowe monety bulionowe. Do najbardziej znanych monet należą: Australijski Kangur, Liść Klonowy, Britannia, Wiedeński Filharmonik czy Krugerrand. Jedną z ich zalet jest to, że są małe, a jednocześnie mają sporą wartość. Przykładowo 1 uncjową złotą monetę Wiedeński Filharmonik na ten moment można zakupić za niecałe 7120 zł.

Dla tych, którzy chcą zacząć swoją przygodę ze złotem, ale na start chcą zainwestować mniejszą kwotę, są dostępne monety w wariantach ½ uncji, ¼ uncji, a nawet o takiej małej wadze jak 1/10 czy 1/25 uncji. Taką najmniejszą monetę możemy kupić już za około 380 zł.

Szeroki wachlarz złotych monet znajdziecie w ofercie naszego sklepu FlyingAtom.Gold.

hello world!