Inwestycja Bitcoin


Bitcoin to dobra inwestycja?
Bitcoin’y podobnie jak inne kryptowaluty, zdobywają ostatnio coraz większą popularność. Użyteczne są głównie jako sposób na wygodną płatność internetową oraz coraz częściej jako metoda drobnych płatności, zastępująca standardowe płatności kartą.

Jak najlepiej inwestować w bitcoin
Bitcoiny mają tę przewagę nad przelewami bankowymi, że zatwierdzona przez nas transakcja idzie z automatu na wskazane przez nas konto (coraz więcej firm akceptuje płatności w tej walucie, Amazon niedawno do nich dołączył), z przelewami bankowymi bywa najczęściej tak, że trzeba poczekać (jeśli w grę idzie przewalutowanie to nie dość, że sporo to trwa to można jeszcze sporo stracić na tej operacji).

Inwestycje bitcoin są bardzo perspektywiczne. Pierwszą ich zaletą jest brak inflacji. Inwestycja w bitcoin’y, raczej sama w sobie może nam przynieść zyski, gdyż ta kryptowaluta ma raczej tendencję do deflacji (czyli zwiększania swojej wartości). Drugi warty uwagi czynnik to możliwość płatności za granicą według kursu bitcoin’a. Nie musimy już wymieniać złotówek na inne waluty, napychając tym kieszenie banków i kantorów. Działa to mniej więcej tak, jak by istniała jedna światowa waluta, którą można płacić w każdym kraju.

Co daje inwestowanie w bitcoin, dlaczego warto to robić
Jak powszechnie wiadomo na giełdach bitcoin, różnice kursów w przeciągu dnia mogą sięgać nawet kilkunastu procent, a w ciągu całego miesiąca nawet kilkuset procent. Osoby które dobrze znają mechanizmy rządzące giełdą, poprzez inwestycje bitcoin mogą zarobić naprawdę ogromne pieniądze, w stosunkowo krótkim czasie.

Inwestowanie w bitcoin oprócz realnych zysków, dostarcza również ogromną dawkę adrenaliny. Bitcoin idealnie sprawdza się przede wszystkim jako platforma treningowa, dlatego też jest to dobre miejsce dla osób, które rozpoczynają swoją przygodę z giełdą.

Ogólnodostępne giełdy bitcoin w bardzo prosty sposób umożliwiają zarówno sprzedaż jak i kupno BTC. Inwestując w Bitcoin można naprawdę wiele się nauczyć i przy okazji zarobić całkiem niezłe pieniądze. Mamy tutaj identyczne funkcjonalności jak na przykład na giełdzie papierów wartościowych, dlatego też możemy odpowiednio się przeszkolić, przed startem na giełdzie tradycyjnej. Inwestowanie w bitcoin może okazać się wspaniałą przygodą i porządną lekcją gry na giełdzie.

Jak zarabiać kupując i sprzedając bitcoin
Bitcoiny w dzisiejszych czasach, to niewątpliwie najpopularniejsze kryptowaluty, które z dnia na dzień zdobywają coraz większe grono zwolenników. Niewątpliwie popularność kryptowalut spowodowana jest sporym rozgłosem oraz panującą modą. Jeżeli chcą Państwo odizolować się od wpływów nie zawsze uczciwej globalnej gospodarki na nasze portfele, to inwestycja w kryptowaluty wydaje się strzałem w dziesiątkę.

Jeżeli planują Państwo zainwestować w kryptowaluty, to w pierwszej kolejności należy odpowiedzieć sobie na jedno bardzo proste pytanie – Jak najlepiej inwestować w bitcoin? Pamiętać należy o tym, że bitcoiny nie podlegają prawom banków centralnych i co najważniejsze, że za nimi nie stoją żadne instytucje finansowe. Wartością tej monety, są wyłącznie jej posiadacze, którzy tak naprawdę sami ustalają wartość bitcoina.

Jak powszechnie wiadomo najpewniejszym sposobem inwestowania w bitcoin jest oczywiście nauka. Jeżeli chcą Państwo wiedzieć kiedy najbardziej opłaca się kupić monety bitcoin, a kiedy sprzedać z zyskiem, to koniecznie należy śledzić informację ze świata.
Dowiedz się więcej o naszych usługach

Poznaj najczęsciej zadawane pytania

Dowiedz się więcej
Skontaktuj się z nami

Jesteśmy dostępni od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00-18:00

Dowiedz się więcej
Znajdź najbliższy kantor

Poznaj prowizje i procedury w naszych biurach i bitomatach

Dowiedz się więcej