Jak inwestować w metale szlachetne? Poradnik dla początkujących

14 / 11 / 2022

Większość ludzi czuje się znacznie pewniej, kiedy mają możliwość inwestowania w aktywa rzeczywiste i materialne. Podczas gdy koncepcja inwestowania w akcje może wzbudzać pewne wątpliwości, to koncepcja z nastawieniem na inwestycje w metale szlachetne niesie niemal same korzyści. Jeśli też chciałbyś zacząć iść w tym kierunku i mądrze ulokować swoje oszczędności – ten poradnik jest dobrym miejscem na start.

Dlaczego inwestycja w metale szlachetne to dobry pomysł?

Ceny metali szlachetnych takich jak złoto, czy srebro są o wiele bardziej stabilne i przewidywalne niż akcje, kryptowaluty i inne formy inwestycji. Ponadto złote monety i sztabki oraz inne metale szlachetne w tych formach dają inwestorom wielką szansę na dywersyfikację swoich portfeli. Ma to znaczenie szczególnie, jeśli ich portfele składają się w całości z akcji lub kryptowaluty.

Najpopularniejsze metale szlachetne – w co warto inwestować?

Kiedy myślisz o inwestowaniu w metale szlachetne, prawdopodobnie myślisz o inwestowaniu w srebro lub złoto. Od wielu setek lat rządy wykorzystują złoto do zakotwiczenia swoich walut, dlatego tak wielu z nas ufa tej inwestycji. To zrozumiałe, złoto, a zwłaszcza złote sztabki i monety są jedną z najbardziej stabilnych inwestycji na świecie i jednym z najpopularniejszych rodzajów metali szlachetnych. Nie warto jednak się zamykać wyłącznie na tradycyjne metale – inwestycje w pallad bądź platynę aktualnie również są bardzo rozsądnym posunięciem. Pamiętaj też, że bez względu na to, w jakie metale szlachetne ostatecznie zdecydujesz się zainwestować – wiedza o tym co to jest uncja trojańska jest uniwersalna i konieczna w każdym przypadku.

Złoto – ponadczasowa inwestycja

Złoto to najpopularniejszy rodzaj metalu szlachetnego, w jaki można inwestować. Jest to metal, który od tysięcy lat jest uważany za cenny przez niemal każdą kulturę na świecie. Teraz gdy już wiesz, dlaczego warto inwestować w fizyczne złoto musisz poszerzyć swoją znajomość tematu, aby mądrze lokować swoje pieniądze w ten kruszec.

Co musisz wiedzieć zanim zainwestujesz w złoto:

●  Jakie złote monety bulionowe najlepiej kupić?

●  Jakie złote sztabki najlepiej kupować?

●  Gdzie przechowywać złote monety?

Zastanawiając się nad tym, czy złoto chroni przed inflacją warto wiedzieć, że ten metal ma swoiste właściwości, które sprawiają, że jest naprawdę wyjątkowym i interesującym kruszcem. Po pierwsze, złoto nie koroduje – czym przewyższa chociażby srebrne monety. Inną interesującą rzeczą dotyczącą złota jest to, że ma bardzo wysoką wartość, mimo że ma bardzo niewiele praktycznych zastosowań. Koniecznie śledź regularnie kurs złota, aby wyłapać najlepsze momenty zakupu i sprzedaży tego kruszca.

Najlepsze sposoby inwestowania w metale szlachetne

Teraz, gdy wiesz więcej o metalach szlachetnych, prawdopodobnie zastanawiasz się, jaki jest najlepszy sposób na inwestowanie w nie. Odpowiedź na to pytanie niekoniecznie ma związek z tym, czy bardziej interesuje Cię platyna, czy też pójdziesz w stronę złoto. Natomiast będzie zależeć od rodzaju portfela, który chcesz zbudować i ile pieniędzy chcesz inwestować w metale szlachetne. Rozeznaj się w tych dwóch aspektach, a podejmiesz najlepsze decyzje inwestycyjne.

hello world!