Jak kupić Bitcoiny?

10 / 04 / 2017

Jak kupić Bitcoiny?

Po zapoznaniu się z istotą i działaniem Bitcoina zapewne pojawia się w Twojej głowie pytanie: Jak kupić Bitcoiny? Zasadniczo są dwie drogi, aby wejść w posiadanie kryptowaluty: wyprodukowanie lub kupno. Pierwsza opcja niestety jest już dzisiaj poza zasięgiem zwykłego Kowalskiego. Trudność kopania (produkcji) Bitcoinów i profesjonalizacja samego procesu sprawiają, że trzeba mieć nie małą wiedzę informatyczną (aby skonfigurować programy do kopania) i zasobny portfel (kopać opłaca się już tylko na dedykowanych urządzeniach, które nie są tanie).

Pozostaje zatem druga opcja czyli kupno Bitcoinów. W jaki sposób to uczynić? Najpopularniejsze są trzy opcje – poniżej omówię wady i zalety każdej metody.

Giełda Kryptowalut:

Giełdy Kryptowalut działają w dużej mierze podobnie jak inne tego typu platformy np.: na rynkach FOREX. Należy założyć konto i najczęściej przejść proces weryfikacji ze względu na procedury przeciwdziałania praniu brudnych pieniędzy. Gdy to uczynimy możemy zasilić swoje konto gotówką i przyjąć czyjąś ofertę sprzedaży. Naturalnie jeżeli kurs nam nie odpowiada to możemy wystawić własną ofertę kupna Bitcoinów. Gdy zaś już jakieś posiadamy to odwrotnie możemy wystawić własną ofertę sprzedaży lub przyjąć czyjąś ofertę kupna.

Giełdy – zwłaszcza te duże – charakteryzują się duża głębokością rynku, co stabilizuje cenę Bitcoina. Ich prowadzeniem zajmują się najczęściej profesjonalne zespoły, choć zdarzały się wpadki w postaci włamań lub utraty kryptowalut. Metoda ta jest o tyle wygodna, że kupić Bitcoiny możemy nie wychodząc nawet z domu.

Kantor Kryptowalut:

Sprawa wygląda podobnie jak w przypadku giełd jednak nie wszystkie kantory oferują sprzedaż Bitcoinów. Kantor FlyingAtom oferuje zarówno kupno jak i sprzedaż Bitcoinów. Zaletą kantorów jest brak rejestracji i weryfikacji do określonej przepisami prawa kwoty. W kantorze FlyingAtom można kupić Bitcoiny za niewielką prowizją i korzystnym kursem wymiany.

Face-to-face:

Ostatnia metoda handlu Bitcoinami to metoda twarzą w twarz. Szukamy kogoś kto chce je sprzedać i umawiamy się bezpośrednio z tą osobą na wymianę. Można zarówno kupować Bitcoiny i je sprzedawać – wystarczy tylko stworzyć ofertę handlu Bitcoinami. Metoda ta jest najbardziej anonimowa, wszak o transakcji wie tylko sprzedawca Bitcoinów i kupujący je. Nie są konieczne żadne rejestracje ani weryfikacje jak w przypadku giełd. Z drugiej jednak strony może być ciężko znaleźć dogodną ofertę i w dogodnym dla siebie miejscu.

hello world!