Jakie srebrne monety bulionowe najlepiej kupować?

18 / 08 / 2023

Srebro jest najpopularniejszym metalem szlachetnym do inwestowania, ponieważ koszt za uncję jest znacznie niższy niż w przypadku innych opcji. Do tego dochodzi fakt, że kupowanie srebra online to mądrzejszy i bardziej niezawodny sposób na dywersyfikację portfela finansowego. Ponadto inwestowanie w fizyczne srebro i złoto to jedyne aktywa, które historycznie utrzymywały swoją siłę nabywczą. 

Wiadomo więc, że srebrne monety bulionowe są inwestycją wartą zachodu, czy wiesz jednak, na których z nich się skupić? Przeczytaj nasz poradnik do końca i sprawdź swoją wiedzę na temat srebrnych monet bulionowych zanim wejdziesz w tę inwestycję na poważnie.

Dlaczego inwestycja w srebrne monety bulionowe ma sens?

Srebrne monety to dobra inwestycja zarówno w dobrych, jak i złych ekonomicznie czasach. Kupując srebrne monety masz pewność długoterminowej inwestycji. Dzięki wysokiej jakości wzornictwu i delikatnemu wytłoczeniu monety są nie tylko warte każdego grosza, ale także piękne dla oka. 

Oczywiście jednak nie tylko wygląd odgrywa ważną rolę w kontekście tej inwestycji. Jest jeszcze wiele powodów, dla których inwestycja w srebrne monety bulionowe ma sens – zwłaszcza niektóre, których listę również w ramach tego artykułu przytoczymy.

Jeśli jesteś prywatnym inwestorem, który od jakiegoś czasu rozważa wyłożenie oszczędności na srebrne monety, nie powinieneś tracić więcej czasu. Srebro jest teraz szczególnie dobrą inwestycją i to z wielu różnych powodów. Obecnie właściwie żadna inna forma inwestycji nie zapewnia lepszego zabezpieczenia niż ten kruszec. Dla przykładu, wielu inwestorów jest dzisiaj bardzo zaniepokojonych obecnymi niskimi stopami procentowymi na rynku nieruchomości. Zatem akcje wahają się, papiery wartościowe tracą na prestiżu, a waluty podlegają inflacji – srebro jednak niezmiennie jest uważane za stabilną stałą. 

Tym samym srebrne monety bulionowe są zatem doskonałą opcją dla najlepszej możliwej ochrony finansowej. Pokazują to również ceny srebra z ostatnich dziesięcioleci. Nastąpił znaczny wzrost w tym obszarze, który obecnie wydaje się nie słabnąć. Ma to związek z tym, że srebro jest dostępne tylko w ograniczonych ilościach. 

Srebrne monety bulionowe – te warto mieć w swoim portfelu inwestycyjnym!

Jeśli chcesz zabezpieczyć się srebrem, najlepiej inwestować w monety bulionowe. Akcje lub fundusze wiążą się z dość wysokim ryzykiem i dlatego są większym obciążeniem dla wielu inwestorów. Z monetami jest opłacalnie i wygodnie – ich poręczny, kompaktowy kształt sprawia, że są szczególnie łatwe do przechowywania. Dzięki różnym wytłoczeniom monety są również piękne dla oka. Każde pojedyncze bicie daje monecie to coś, czego po prostu brakuje zwykłym sztabkom czy inwestycjom wirtualnym. 

Spójrzmy zatem na przykłady tych monet, które powinny być Twoim celem inwestycyjnym, jeśli w najbliższym czasie, chcesz przeznaczyć swoje oszczędności na zakup srebra w formie bulionowej.

1 uncja srebra Wiedeński Filharmonik

Jednym z klasycznych wyborów wśród inwestorów jest 1 uncja srebra Wiedeński Filharmonik. To propozycja Mennicy Austriackiej, cieszącej się nieposzlakowaną opinią wśród osób związanych z branżą inwestycyjną. Filharmonicy Wiedeńscy to srebrna moneta inwestycyjna odnosząca największe sukcesy. W sposób szczególny cenią ją sobie inwestorzy w Japonii i Ameryce Północnej.

Zamów tutaj: https://flyingatom.gold/srebrne-monety-bulionowe/120-1-uncja-srebra-wiedenski-filharmonik.html 

Arka Noego 1 uncja srebra

Srebrna moneta Arka Noego o masie 1 uncji jest emitowana przez Bank Centralny Armenii i jest prawnym środkiem płatniczym w Republice Armenii. została po raz pierwszy wprowadzona na rynek w 2011 roku. Od tego czasu dobrze ugruntowała swoją pozycję na światowym rynku i jest popularnym wyborem wśród inwestorów inwestujących w metale szlachetne.

 Zamów tutaj: https://flyingatom.gold/srebrne-monety-bulionowe/386-arka-noego-1-uncja-srebra.html

Amerykański Orzeł 1 uncja srebra

Srebrny Orzeł to jedna z najbardziej znanych monet bulionowych. Jest uważana za większość inwestorów za bardzo bezpieczną formę inwestycji. Oczywiście jej urok jest jeszcze większy, gdy weźmie się pod uwagę historię, która stoi za jej powstaniem i sprawiła, że jest to jeden z najpiękniejszych wzorów monet bulionowych, które powstały i po dziś dzień z wdziękiem i dumą reprezentuje esencję wolności. 

Zamów tutaj: https://flyingatom.gold/srebrne-monety-bulionowe/338-amerykanski-orzel-nowy-design-1-uncja-srebra.html

Bull & Bear 1 uncja srebra

Niedźwiedź i byk to zwierzęta znane ze swojej niesamowitej i nieprzewidywalnej siły. Co ciekawe, ma to ścisły związek z finansami, gdyż obie te nazwy są używane przez inwestorów jako szybki sposób na opisanie nastrojów rynkowych dotyczących określonych papierów wartościowych lub rynków finansowych. Rynek niedźwiedzia odnosi się do cofającego się rynku, na którym następuje spadek wartości. Dla kontrastu, rynek byka ma miejsce, gdy ceny rosną. Nic dziwnego więc, że Bull & Bear 1 uncja srebra to bardzo ekskluzywna i godna uwagi propozycja inwestycji w monety bulionowe. Z taką charakterystyką nie mogłoby być inaczej! Projektant Ian Rank-Broadley spisał się na medal.

Zamów tutaj: https://flyingatom.gold/srebrne-monety-bulionowe/411-bull-bear-1-uncja-srebra-2022.html

1 uncja srebra Liść Klonowy

Monety te są wybijane z 1 uncji trojańskiej (31 103 gramów) czystego srebra. Tym samym Srebrne Liście Klonu wyróżniają się najwyższą czystością spośród wszystkich dostępnych srebrnych monet bulionowych, co już samo w sobie stanowi zachętę do inwestowania właśnie w ten produkt finansowy.

Zamów tutaj: https://flyingatom.gold/srebrne-monety-bulionowe/118-1-uncja-srebra-lisc-klonowy.html

1 uncja srebra Australijski Kangur

Australijski kangur – duży torbacz, gatunek endemiczny dla Australii. Rozpoznawany po muskularnym ogonie, mocnych tylnych nogach, dużych stopach, krótkim futrze i długich, spiczastych uszach, zwierzę to stało się ukochaną ikoną narodową – nic więc dziwnego, że skończyło na jednej z najpopularniejszych srebrnych monet mennicy The Perth Mints.  

Czym jeszcze wyróżnia się 1 uncja srebra Australijski Kangur?

  • 99,99% czystego srebra,
  • Australijski prawny środek płatniczy,
  • Wysoce płynny wzór uznany na arenie międzynarodowej.

To przede wszystkim kolejna srebrna moneta bulionowa, którą warto mieć w swoim portfelu inwestycyjnym.

Zamów tutaj: https://flyingatom.gold/srebrne-monety-bulionowe/117-1-uncja-srebra-australijski-kangur.html

1 uncja srebra Krugerrand

Krugerrand o masie 1 uncji Silver Bullion jest produkowany w nieograniczonych nakładach, przy czym ilość wybijanych monet zależy od zapotrzebowania rynku, a cena zależy od dziennej ceny srebra. Każda moneta bulionowa 1 uncja srebra Krugerrand jest wybijana w jednej ciągłej prasie, która tworzy jej błyszczące wykończenie.

Zamów tutaj: https://flyingatom.gold/srebrne-monety-bulionowe/122-1-uncja-srebra-krugerrand.html

1 uncja srebra Britannia

Monety te są emitowane przez Mennicę Królewską Wielkiej Brytanii. Każda moneta 1 uncja srebra Britannia będzie zawierać dokładnie jedną uncję trojańską srebra, przy czym warto przed zakupem wiedzieć, że te datowane przed 2013 roku to srebro próby 0,958, natomiast srebrne monety bulionowe wybijane od 2013 roku to już najbardziej pożądane srebro próby 0,999. 

Zamów tutaj: https://flyingatom.gold/srebrne-monety-bulionowe/121-1-uncja-srebra-britannia-.html

Warto inwestować w srebrne monety bulionowe

Mimo że srebro jest bardziej niestabilne niż złoto, jego wartość stale rośnie w dłuższej perspektywie – a srebrne monety są jedną z najliczniejszych i powszechnie akceptowanych form inwestycji w srebro. 

Srebrne monety bulionowe – dlaczego?

  • są łatwe do kupienia (zapraszamy do nas), 
  • są łatwe do sprzedania, 
  • są powszechnie popularne,
  • stanowią doskonałe połączenie rozmiaru, jakości premium i niskiego kosztu jednostkowego.

 Jeśli szukasz sposobu na pewną i bezpieczną inwestycję w dzisiejszych czasach – skorzystaj z naszej gotowej listy tych najpopularniejszych i zadbaj o swoją finansową przyszłość w sprawdzony sposób.

hello world!