Konferencja BTC Gdańsk – relacja

06 / 11 / 2018

W sobotę 27 października na północy polski w hotelu Gdańsk Boutique odbyła się Konferencja BTC: Bitcoin, Token, Cryptocurrency. To już kolejne spotkanie organizowane pod tym tytułem przez kantor kryptowalut FlyingAtom. Wydarzenie w stolicy województwa pomorksiego przyciągnęło ponad 50 osób, a jeszcze więcej śledziło konferencję w streamingu live na kanale Krypto Raportu.

Konferencja BTC Gdańsk obejmowała cztery wystąpienia, przedzielone przerwą na kawę. Wydarzenie otworzyła Zuzanna Umińska z Profit Plus, która omawiała jakie wyzwania, możliwości i ryzyka związane są z prowadzeniem biznesu opartego na walutach cyfrowych. To nie było pierwsze wystąpienie Zuzanny na naszych konferencjach, jednak zawsze można usłyszeć od niej coś nowego. Następnie mieliśmy wystąpienie Łukasza Botorka, prezesa kopalni kryptowalut Xminer, który omawiał aktualną strategie wydobycia i perspektywy inwestycyjne w moc obliczeniową na 2019 rok.

Po przerwie na kawę Robert Gawęda prezentował temat, w którym poruszał kwestie inwestowania i dlaczego tak wiele osób traci na tym pieniądze. Konferencje zamknęło wystąpienie Michała Stryjewskiego z Chainers Group, który również poruszał tematy związane z kopaniem kryptowalut. To wystąpienie skupione było na omówieniu optymalizacja kosztów zużycia energii za pomocą technologii Blockchain.

Po zakończeniu konferencji większość uczestników wybrało się wraz z organizatorami do restauracji, aby się posilić i w luźnej atmosferze kontynuować dyskusje o kryptowalutach. Trzeba przyznać, że dawno nie było tak owocnego networkingu. Spotkanie przy piwie trwało dobrych kilka godzin. Kto nie był, ten może żałować.

hello world!