Kurs Bitcoin – gdzie można sprawdzić?

13 / 04 / 2017

Gdzie sprawdzać kurs Bitcoin?

Bitcoin jako instrument finansowy notowany jest na wielu giełdach kryptowalut. To tam ustalany jest kurs Bitcoin na podstawie ofert kupna i sprzedaży użytkowników. Cenę Bitcoina najprościej jest zatem sprawdzić na stronach giełd. Najlepiej tych największych, ale cena Bitcoin nie powinna odbiegać znacząco na mniejszych platformach. Giełdy Bitcoin to nie są jednak jedyne miejsca gdzie można sprawdzić kurs Bitcoin.

W Internecie funkcjonuje bardo dużo stron internetowych z wykresami cen Bitcoin i innych kryptowalut. Szczególnie  przydatną jest strona coinmarketcap.com. Można znaleźć tam informacje nie tylko o cenie Bitcoina i altcoinów, ale też rzadko spotykaną wartość kapitalizacji – co zostało skrzętnie uwypuklone w samej nazwie strony. Kapitalizacja jest czynnikiem, który tak naprawdę pokazuje wartość Bitcoin. Sam kurs Bitcoin jest bowiem uwarunkowany od ilości monet. Kapitalizację dzielimy przez ilość monet i otrzymujemy cenę za jedną sztukę Bitcoina.

Istnieją też strony, które poświęcone są analizie technicznej – tam również możemy znaleźć kurs Bitcoina i altcoinów. Dodatkowo mamy też dostęp do wielu narzędzi, które można nanosić na wykres. Godną uwagi tego typu stroną jest tradingview. Strona darmowa oferująca jednak konto premium. Nietrudno zatem sie domyślić, że funkcjonalność darmowego konta jest ograniczona, a reklamy potrafią być nachalne. Niemniej jednak w jednym miejscu mamy zebrane nie tylko ceny Bitcoina i innych kryptowalut, nie tylko z różnych giełd, ale też wykresy wielu innych rynków np.: akcji czy surowców.

hello world!