Localbitcoins – co to jest i jak działa?

28 / 04 / 2017

Wielu z was zapewne słyszało to określenie przy okazji zagłębiania się w tematykę Bitcoin. Co to jest localbitcoins? Jest to fińska platforma wymiany Bitcoinów na inne waluty założona w 2012r. Użytkownicy umieszczają tam swoje ogłoszenia, czyli oferty sprzedaży Bitcoinów i kupna Bitcoinów. Jeżeli ogłoszenie komuś pasuje to można umówić się z tym kto je wystawił na osobistą wymianę walut.

Serwis ma wbudowany system reputacji i oceny użytkowników, dzięki czemu można wiedzieć kto jest uczciwym sprzedawcą, a kto ma niejasne intencje. Obecnie serwis posiada ponad sto tysięcy użytkowników, a dzienny obrót Bitcoinów wynosi ok 2000BTC. Dzięki dużej płynności wymiana Bitcoin nie powinna być problemem. Wg danych portalu z serwisu skorzystało ponad 1,3 mln osób z prawie 250 krajów – a więc praktycznie w każdym kraju świata była potrzeba wymiany Bitcoin.

Localbitcoins jest więc swego rodzaju dość specyficzną giełdą. To określenie jednak w pełni nie oddaje jej charakteru, gdyż za pośrednictwem tej platformy użytkownicy umawiają się na wymianę osobistą. Jest to zatem miejsce gdzie można znaleźć osobę, która chce kupić Bitcoiny bądź sprzedać Bitcoin.

hello world!