Portfel sprzętowy Safe-T mini

01 / 10 / 2018

W świecie kryptowalut jedną z podstawowych rzeczy jest dbanie o bezpieczeństwo swoich środków. Liczne próby kradzieży czy oszustw związane są najczęściej z brakiem dbania o odpowiednie przechowywanie swoich coinów i tokenów. Jedną z najpopularniejszych i najbezpieczniejszych metod na przechowywanie gromadzonych kryptowalut jest używanie portfeli sprzętowych. Wśród najbardziej znanych portfeli sprzętowych na rynku można wyróżnić takie marki jak Trezor, Ledger czy Keep Key. Portfele te są jednak dość drogie, gdyż ceny ich podstawowych wersji zaczynają się od ponad 400 zł. Co więc ma zrobić osoba, która dopiero kupuje swoje pierwsze kryptowaluty? Ciężko jest jej przeznaczyć dużą sumę na taki portfel. Z rozwiązaniem przychodzi francuska firma Archos, która wypuściła na rynek portfel sprzętowy Safe-T Mini.

Safe-T Mini to portfel sprzętowy stworzony przez francuską grupę Archos. Działa ona nie tylko w branży blockchain, ale także w rozwiązaniach mobilnych, małych pojazdach miejskich i komunikacji urządzeń. Firma istnieje od 17 lat i ma 180 pracowników. W zeszłym roku osiągnęła 155 milionów euro przychodu, a co godzinę sprzedawała 340 swoich produktów. Archos jest obecny w 20 krajach, dostępny w 25 tysiącach punktów i ma 10 milionów aktywnych użytkowników.

Na Safe-T Mini możemy przechowywać BitcoinaBitcoin Cash, Bitcoin Gold, LitecoinDashEthereumEthereum Classic oraz tokeny ERC 20. Pierwsze pięć kryptowalut przechowujemy poprzez portfel Electrum, natomiast ETH, ETC oraz ERC 20 poprzez portfel MyCrypto.

Safe-T jest niezwykle lekkim portfelem. Jego okrągły kształt sprawia, że dobrze trzyma się go w dłoni i dość łatwo można przechowywać go w pokrowcu, który dostajemy od producenta. Jest on niewiele większy od monety 5 złotowej. Safe-T mini to zdecydowanie najtańszy portfel sprzętowy na rynku. Jego cena to 49.99 euro, czyli ok. 215 zł. Jest on, więc dwukrotnie tańszy niż produkty konkurencji. Patrząc na niską ceną oraz możliwość przechowywania różnych kryptowalut jest szansa, że Safe-T mini będzie hitem na rynku.

Safe-T Mini jest obecnie dostępny w wysyłce zagranicznej, jednak już wkrótce powinien się pojawić na rynku jego polski przedstawiciel.  W tym portfelu będziecie mogli trzymać zakupione w naszych biurach Bitcoiny.

hello world!