Spełnić piłkarskie marzenia. Patryk Pytlewski dołączył do FlyingAtom Team.

06 / 09 / 2022

Do FlyingAtom Team, zespołu młodych sportowców wspieranych przez kantor kryptowalut FlyingAtom dołączył kolejny zawodnik. Jest nim Patryk Pytlewski, piłkarz Górnika Zabrze.

Poznajcie Patryka Pytlewskiego

Patryk Pytlewski jest obiecującym, 19-letnim piłkarzem grającym obecnie w drugiej drużynie Górnika Zabrze. Swoją drogę do kariery profesjonalnego piłkarza rozpoczął w wieku 5 lat w swoim lokalnym klubie. Następnie trenował w GKS Katowice, aby później wraz z rodzicami przenieść się do Warszawy i rozwijać swój talent w  akademii Escola Varsovia. Tam wraz z zespołem zdobył wicemistrzostwo Centralnej Ligi Juniorów do lat 15. Jego występy w tych rozgrywkach przełożyły się też na indywidualne wyróżnienie, jakim niewątpliwie było powołanie na zgrupowanie reprezentacji Polski. Jego przejście do seniorskiej piłki związane jest z powrotem w rodzinne strony i zasileniem drużyny Górnika Zabrze. 

Patryk Pytlewski

Patryk odpowiedział na pytania naszej redakcji

Redakcja: Opowiedz nam o sobie. Kim jest Patryk Pytlewski?

Patryk Pytlewski: Patryk to młody chłopak z wielkimi marzeniami i jeszcze większymi ambicjami. W wieku 7 lat zmieniający całe życie swoje oraz rodziców, przeprowadzając się z małej miejscowości na Śląsku do ogromnej Warszawy tylko po to, żeby spróbować swoich sił i postawić wszystko na jedną kartę wraz z warszawską szkółką Barcelony. 10 lat spędzonych w wielkim mieście w pogoni za marzeniami, zaowocowało transferem do jednego z najbardziej utytułowanych klubów w Polsce czy Górnika Zabrze. 

To wszystko zawdzięczam odważnej decyzji rodziców, którzy dla małego chłopca zmieniają całe swoje życie, aby ich syn mógł spełnić swój piłkarski sen. Obecnie mieszkam w Siemianowicach, zaczynam pierwszy rok studiów i walczę o pierwszą drużynę Trójkolorowych.

Redakcja: Skąd wzięła się twoja pasja do piłki nożnej?

Patryk: Jako mały chłopiec uwielbiałem sport i nienawidziłem nudy. Połączenie miłość do sportu i gier na konsole przełożyło się na odkrycie jednej, jedynej gry, jaką jest FIFA. Ta zwykła gra wideo sprawiła, że dziś w wieku 19 lat nie liczy się dla mnie nic innego niż piłka nożna.

Redakcja: Jakie są twoje marzenia / szczyt celów w piłce nożnej i poza nią? 

Patryk: Moje marzenia? Tylko te największe. Liga mistrzów, reprezentacja Polski, mistrzostwo świata. Brzmi abstrakcyjnie, ale po co robić coś, jeżeli nie chcesz być w tym najlepszy? Zrobię wszystko, aby to osiągnąć i innego sensu nie widzę. Poza piłką marzę, aby być zdrowy i aby moja rodzina nie miała nigdy problemów. Całą resztą zajmie się mój sukces w ukochanym sporcie.

Wsparcie dla młodych sportowców

FlyingAtom Team to inicjatywa mająca na celu wsparcie uzdolnionych, młodych polskich sportowców. W gronie ambasadorów firmy znalazło się już miejsce dla młodych piłkarzy, mistrza szachowego Dawida Czerwa czy mistrzyni Polski we wspinaczce Idy Kupś. FlyingAtom oprócz indywidualnego wsparcia zawodników współpracuje też z klubami i akademiami sportowymi. Od sezonu 2022/23 FlyingAtom jest sponsorem głównym Piasta Gliwice oraz jego klubowej akademii. W przyszłości firma wspierała też zespoły Escoli Varsovia. 

O dołączeniu Patryka Pytlewskiego do FlyingAtom Team wypowiedział się Dawid Muszyński CEO FlyingAtom.

Patryk jest bardzo obiecującym, młodym zawodnikiem z dużym potencjałem. Oprócz dużego talentu do gry posiada też odpowiednią determinację i wiarę w sukces. Jestem pełen podziwu dla niego i jego rodziców, którzy odważnie postawili wszystko, aby spełniać piłkarskie marzenia syna. Nie będą już teraz w tym sami, również FlyingAtom wspomoże Patryka w jego drodze do piłkarskiej Ligi Mistrzów.

Efekty wspólnych działań sportowców i firmy można obserwować na profilu FlyingAtom w serwisie Instagram oraz Facebook.

hello world!