Srebrne monety bulionowe w atrakcyjnych cenach znajdziesz w Flyingatom Gold

31 / 05 / 2023

Posiadany kapitał i oszczędności możesz dzisiaj ulokować nie tylko w akcje, obligacje czy kryptowaluty – do wyboru masz również inwestycje alternatywne, do których zalicza się między innymi srebrne monety bulionowe. To doskonały wybór, jeżeli zależy Ci na dywersyfikacji portfela i skutecznym zabezpieczeniu posiadanych oszczędności przed inflacją.

Czym są monety bulionowe?

Są one bite przede wszystkim na cele inwestycyjne, dlatego też nazywane są również monetami inwestycyjnymi bądź lokacyjnymi. Wytwarzane są niemal wyłącznie z metali szlachetnych. Do tych najbardziej popularnych zalicza się złote oraz srebrne, ale monety bulionowe mogą być bite także z palladu bądź platyny. Nie zawsze posiadają wartość nominalną – zamiast nominału podana jest zawartość kruszcu, z którego je wykonano. Na liście srebrnych monet bulionowych są między innymi produkowane w Republice Południowej Afryki Krugerrandy.

Jakie zalety mają srebrne monety bulionowe?

Srebrne monety bulionowe bite są z czystego srebra, stąd też znajduje się na nich próba 999. Nie mają one też określonego nakładu, nie posiadają większych walorów estetycznych, nie mają wartości kolekcjonerskiej. Ich cena uzależniona jest przede wszystkim od aktualnej ceny srebra na giełdach oraz od ilości zawartego w nich kruszcu. W sprzedaży znajdziesz nie tylko cieszące się największą popularnością srebrne monety bulionowe o wadze jednej uncji(jedna uncja równa się 31,1 gramów), ale też o wadze 1/4, 1/2 uncji, dostępne są też takie, które ważą więcej. W celach inwestycyjnych najbardziej opłaci Ci się kupić te, które ważą jedną uncje lub więcej – monety te możesz z łatwością odsprzedać. Pamiętaj, że renomowani sprzedawcy srebra inwestycyjnego oferują możliwość zakupu nie tylko pojedynczych monet bulionowych – w ich ofercie znajdziesz też zestawy składające się z różnej liczby monet.

Gdzie kupić srebrne sztabki i monety?

Można je kupić z łatwością nawet bez konieczności wychodzenia z domu – sprzedaż fizycznego srebra prowadzona jest bowiem zarówno przez działających stacjonarnie, jak i w Internecie dealerów. Zawsze stawiaj na doświadczonego, długo obecnego na rynku dostawcę. Takim dostawcą jest m.in Flyingatom Gold, który posiada w swojej ofercie m.in. srebrne monety bulionowe w atrakcyjnych cenach. Można nabyć pojedyncze sztuki jak i całe zestawy inwestycyjne.

hello world!