Stacjonarny kantor Bitcoin

08 / 03 / 2019

Zakup Bitcoina to zarówno sprawa prosta, jak i złożona. Prosta, bo wymieniasz gotówkę na Bitcoiny dokonując tego w kantorze, na giełdzie czy face to face. Złożona, bo wybierając część z tych metod, musisz przejść weryfikację co wymaga czasu oraz przesłania dokumentów, oraz zdjęć. Na szczęście nie wszystkie sposoby zakupu i sprzedaży wymagają tej weryfikacji. Handlu BTC możesz dokonać też w stacjonarny kantor Bitcoin lub w Bitomacie. FlyingAtom oferuje te dwa rozwiązania. Sposób działania Bitomatów i  ich lokalizacje  zostanie omówiony w osobnym poście, tutaj skupimy się na biurach stacjonarnych.

Wymiany fiatów na Bitcoiny lub bitcoinów na fiaty można dokonać w jednym z jedenastu punktów kantoru kryptowalut FlyingAtom. Biura znajdziemy w Gdańsku, Szczecinie, Olsztynie, Poznaniu, Warszawie, Lublinie, Łodzi, Katowicach, Krakowie, Wrocławiu oraz Rzeszowie. Planowane są też otwarcia w kolejnych lokalizacjach. Sposób wymiany jest bardzo prosty.

W przypadku chęci zakupu BTC przychodzimy do biura oraz przekazujemy kwotę, za jaką chcemy nabyć Bitcoiny. Pracownik informuje  o kursie, po jakim może być przeprowadzona sprzedaż. Oferowany kurs obejmuje już prowizję kantoru. W przypadku transakcji do 5000 zł pobierane jest 250 zł, a przy kwotach powyżej tego progu pobierane jest 3% od wartości. Gdy klient akceptuje kurs wymiany, BTC są przelewane na podany adres. Całość operacji trwa najczęściej kilka minut.

W przypadku sprzedaży Bitcoina, operacja może trwać odrobinę dłużej. Z czego to wynika? Po przyjściu do biura klient informuje ile BTC chciałby sprzedaż. Następuje ustalenie kurs, a po jego akceptacji klient przelewa swoje Bitcoiny na portfel kantoru. Prowizja jest taka sama jak w przypadku sprzedaży i zależy od kwoty transakcji. Gdy klient przeleje środki, otrzymuje od pracownika gotówkę oraz pokwitowanie. Otrzymuje je jednak dopiero w momencie, gdy jego BTC zostaną przelane na portfel kantoru, a transakcja zostanie potwierdzona w Siecie. Dlatego też proces sprzedaży trwa dłużej niż zakupu – decyduje tutaj konieczność oczekiwania na wydobycie bloku w sieci Blockchain. Aby przyspieszyć ten proces, można ustalić kurs wcześniej oraz przelać swoje BTC przed przyjściem do biura. Otrzymuje się wtedy specjalny kod odbioru gotówki, a sama wizyta w biurze trwa wtedy chwilę.

Transakcje w biurach kantoru FlyingAtom można przeprowadzić bez weryfikacji danych osób. Jest to możliwe do kwoty 15 000 euro w przeliczeniu na złotówki. Do tej kwoty nie są weryfikowane dane osób dokonujących zakupu i sprzedaży BTC.

Na wizytę w stacjonarny kantor Bitcoin FlyingAtom należy się zawsze umówić z wyprzedzeniem. Unikniemy wtedy oczekiwania w kolejce oraz mamy pewność, że w biurze jest pracownik oraz środki niezbędne do realizacji transakcji. Lista biur i dane kontaktowe znajdują się poniżej. Zapraszamy do handlu Bitcoinem w biurach Flyingatom.

hello world!