Wspiąć się na szczyt. Ida Kupś ambasadorem FlyingAtom.

28 / 07 / 2022

Tworzona przez kantor kryptowalut FlyingAtom grupa utalentowanych, młodych sportowców FlyingAtom Team rozszerzyła się o kolejnego członka. W gronie ambasadorów marki pojawiła się wielokrotna mistrzyni Polski we wspinaczce Ida Kupś. 

Kim jest Ida Kupś? 

Ida to pochodząca z Krakowa, młoda zawodniczka, która już od wielu lat zachwyca swoimi umiejętnościami na ściance wspinaczkowej. Mimo swojego młodego wieku (22 lata) zdążyła już zostać wielokrotną mistrzynią Polski we wspinaczce sportowej w kategoriach Boulderingu oraz prowadzenia. Swoją krajową dominację, potwierdziła na czerwcowych mistrzostwach Polski w prowadzeniu, na których obroniła wywalczony wcześniej tytuł. Swoją dobrą dyspozycję potwierdziła na Akademickich Mistrzostwach Świata gdzie zajęła 5 miejsce w prowadzeniu i 14 w boulderingu. 

Ida odpowiedziała na nasze pytania:

Redakcja: Znamy Cię i Twoje sukcesy ze ścianki wspinaczkowej, powiedz nam jednak coś więcej o sobie.

Ida Kupś: Mieszkam w Krakowie gdzie studiuję Biotechnologię na Uniwersytecie Jagiellońskim. Moją największa pasją jest wspinanie – kiedyś głównie zawody, a teraz wychodzenie poza granice swoich możliwości w górach i skałach. Oprócz tego kocham gotować wegetariańskie jedzenie, czytać dobre reportaże i programować.

Redakcja: Skąd wzięła się twoja pasja do wspinaczki?

Ida Kupś: Pasję do wspinania zaszczepili we mnie rodzice, dzięki czemu poznałam ten sport tak wcześnie i miałam dużo czasu na zrównoważony rozwój swoich umiejętności. Odkąd pamiętam, a nawet dłużej ciągnęło mnie do wspinania, a dzięki rodzinnym wyjazdom w skałki miałam styczność z tym sportem od trzeciego roku życia. W wieku 8 lat mama zapisała mnie i brata na sekcję

wspinaczkową i tak to już zostało.

Redakcja: Czy wspinanie się po górskich skałach to niebezpieczne zajęcia?

Ida Kupś: Nie uważam, żeby taka typowa wspinaczka była bardziej niebezpieczna niż jakikolwiek inny outdoorowy sport. Oczywiście, trzeba stale zachowywać uwagę, ale drogi wspinaczkowe i sprzęt przygotowywane są tak, żeby jak najbardziej minimalizować ryzyko. Adrenalina i niebezpieczeństwo pojawiają się dopiero przy wspinaniu wielowyciągowym w górach – krucha skała, słaba asekuracja i zmienne warunki pogodowe sprawiają, że wśród wspinaczy niewielu śmiałków podejmuje się ambitnych górskich wypraw.

Redakcja:Jakie są twoje marzenia i dalsze cele wspinaczkowe?

Ida Kupś: Chciałabym dalej rozwijać się we wspinaniu skałkowym zarówno sportowym jaki i górskim, marzy mi się by móc podróżować i otwierać swoje drogi w najdalszych zakątkach świata. Drugim marzeniem jest żeby pozostać na tyle sprawnym by móc uprawiać ten sport jak najdłużej i stale czerpać z niego przyjemność, nawet gdy fizycznie nie będę już w stanie podnosić poprzeczki.

Wsparcie dla młodych sportowców

FlyingAtom Team to inicjatywa mająca na celu wsparcie uzdolnionych, młodych polskich sportowców. W gronie ambasadorów firmy znalazło się już miejsce dla młodych piłkarzy czy mistrza szachowego Dawida Czerwa. FlyingAtom oprócz indywidualnego wsparcia zawodników współpracuje też z klubami i akademiami. Od 2021 roku FlyingAtom jest oficjalnym sponsorem akademii i klubu piłkarskiego Escola Varsovia, a od czerwca tego roku również sponsorem głównym Piasta Gliwice oraz klubowej akademii.

O dołączeniu Idy Kupś do FlyingAtom Team wypowiedział się Dawid Muszyński CEO FlyingAtom.

Moją osobistą sportową pasją jest piłka nożna. FlyingAtom Team powstał jednak po to aby wesprzeć młodych zawodników z różnych dyscyplin sportu, zwłaszcza tam, gdzie bariery finansowe mogły stanowić przeszkodę w ich rozwoju. Cieszymy się, że Ida zdecydowała się do nas dołączyć. Już teraz osiąga wielkie, krajowe sukcesy i wierzymy, że z naszym wsparciem osiągnie je również na światowych arenach.

Efekty wspólnych działań sportowców i firmy można obserwować na profilu FlyingAtom w serwisie Instagram oraz Facebook.

hello world!