Wydarzenie GoldUp gościło we wrześniu w Katowicach. Kolejne edycje jeszcze przed nami!

19 / 10 / 2023

GoldUp Katowice

23 września miłośnicy metali szlachetnych mieli okazję spotkać się  w Q Hotel Plus Katowice, gdzie odbyło się kolejne spotkanie z cyklu GoldUp. Oprócz możliwości zbadania złotych i srebrnych przedmiotów pod kątem autentyczności, przy wykorzystaniu spektrometru, uczestnicy mieli okazję wysłuchać prelekcji ekspertów w dziedzinie szlachetnych kruszców. Specjalnie dla was przygotowaliśmy małą relację z tego wydarzenia!

Robert Boros – Banki centralne straciły zaufanie do USA?

Każdy obecny na wydarzeniu miał możliwość wysłuchania aż pięciu różnych prelekcji od osób zajmujących się różnymi aspektami metali szlachetnych i procesami im towarzyszącymi. Pierwsza prelekcja, wygłoszona przez Roberta Borosa, brzmiała “Banki centralne straciły zaufanie do Stanów Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii?”. Miłośnik metali szlachetnych, który od ponad 10 lat aktywnie inwestuje w złoto i srebro prowadzący kanał na YouTube – Finansowa Płotka, przybliżył między innymi powody wycofania złota ze skarbców USA przez banki centralne innych krajów. Po prelekcji była możliwość swobodnego zadawania pytań z tej tematyki, które nurtowały słuchaczy. 

Renata Lenik – Rola złota w tworzeniu portfela inwestycyjnego

Następne wystąpienie należało do ekspertki z firmy FlyingAtom.Gold, Renaty Lenik, a temat który zaprezentowała, poruszał istotną kwestię, mianowicie, jaką rolę odgrywa złoto w dywersyfikacji portfela inwestycyjnego. Wieloletnie doświadczenie Renaty z branży metali szlachetnych i jej ogromna wiedza tej tematyki, sprawiły że wystąpienie było słuchane z dużym zainteresowaniem. Z prelekcji Renaty Lenik dowiedzieliśmy się jak złoto zachowuje się w obliczu innych aktywów oraz jak ważne jest określenie tolerancji ryzyka potencjalnych strat.   

Nestor Zimny – Jak nie kupować złota?

Trzecia prelekcja poruszająca temat “Jak nie kupować złota – czyli kiedy powstrzymać się przed inwestycją w metale szlachetne” została przedstawiona przez Nestora Zimnego. Ten doświadczony ekspert potrafi połączyć zarówno teorię, jak i praktykę, ze względu na to, że na co dzień prowadzi oddział FlyingAtom.Gold w Bielsko-Bialej i ma realny kontakt z inwestorami. Obserwując rynek, jak i nastroje przy zakupie/sprzedaży szlachetnych kruszców, Nestor miał możliwość zauważyć pewne prawidłowości, na które warto zwracać uwagę, aby być maksymalnie zadowolonym ze złotej lub srebrnej inwestycji. Z tego wystąpienia dowiedzieć się można było również między innymi jak z perspektywy dealera kruszców postrzegane są monety oraz sztabki renomowanych producentów, a jak wyroby przetopione, bez akredytacji. Po wystąpieniu była okazja do networkingu, bezpośredniej rozmowy z prelegentami, wymiany zdań i opinii.

Tomasz Gessner – Co mają do zaoferowania metale szlachetne?

Przedostatnie wystąpienie należało do Tomasza Gessnera, który wybrał temat: “Metale szlachetne – co mają nam do zaoferowania”. Główny analityk rynków finansowych w Tavex, związany z rynkiem finansowym od 2001 roku, w swojej prelekcji skupił się między innymi na takich kwestiach jak dlaczego warto włączyć metale do inwestycyjnego portfela. Tomasz Gessner przedstawił również aktualną analizę bieżącej sytuacji na rynkach kruszców oraz przed czym chronią metale szlachetne, gdy je posiadamy. Podobnie jak przy poprzednich prelekcjach, główny analityk rynków finansowych w Tavex, odpowiedział, w ciekawy sposób, na wszystkie pytania uczestników wydarzenia.

Krzysztof Jurko – Rynek numizmatyczny w Polsce

Końcową prelekcją było wystąpienie Krzysztofa Jurko, zawodowego numizmatyka oraz członka Stowarzyszenia Numizmatyków Profesjonalnych, a prywatnie kolekcjonera polskich monet historycznych. Temat jaki przedstawił brzmiał: “Jak wygląda stan rynku numizmatycznego w Polsce? Wprowadzenie do zbierania monet historycznych”. Krzysztof Jurko przedstawił, że nie tylko monety bulionowe mogą tworzyć prywatne kolekcje inwestorów, ale również warte uwagi są monety historyczne. Poruszona została również kwestia kondycji rynku numizmatycznego, jak można zacząć zbieranie starych monet oraz jak je nabywać pewnie i bezpiecznie.

Networking, konkurs i spektrometr

Przyjemnym dodatkiem do prelekcji była możliwość networkingu z prelegentami oraz okazja do wygrania złotej sztabki złota poprzez wytypowanie kursu tego metalu w danym dniu. Na wydarzeniu można było zdobyć solidną dawkę wiedzy. Każdy znalazł tu coś dla siebie, zarówno początkujący i doświadczeni inwestorzy w metale szlachetne.

Kolejna edycja GoldUP już wkrótce

Edycja GoldUp w Katowicach już za nami, ale to nic straconego dla miłośników metali szlachetnych! Będą pojawiać się nagrania z poszczególnych prelekcji z tego wydarzenia, a następna edycja odbędzie się w Warszawie. Serdecznie zapraszamy do udziału, szczegóły wkrótce. Wejdź na GoldUp.pl i zapisz się na kolejne spotkanie z praktyczną wiedzą w Twoim mieście.

hello world!