Z otwartymi ramionami

30 / 09 / 2020

Z otwartymi ramionami

Takie hasło przyświecało spotkaniu dzieci z Domu Dziecka nr 5, 13 i 14 w Łodzi z grupą pracowników i sympatyków spółki FlyingAtom Sp.z o.o. oraz BitHub.pl, którzy już po raz trzeci zawitali w mury Domu Dziecka nr 5, przy ul. Małachowskiego 74 w Łodzi, by wspólnie z jego mieszkańcami spędzić spóźniony Dzień Dziecka, który wyjątkowo, z racji ogłoszenia w tym roku pandemii Koronawirusa, odbył się podczas wrześniowego weekendu od 11 do 13.09.2020 r.

Dzieci przywitały gości domową zupą pomidorową z makaronem oraz poczęstowały ich własnoręcznie upieczonymi ciastami: szarlotką, murzynkiem oraz ciastem drożdżowym ze śliwkami, które to wypieki cieszyły oczy, a jeszcze bardziej podniebienia, komponując się przy tym świetnie ze świeżo zaparzoną i podaną kawą oraz herbatą.

Syci i zadowoleni goście oraz podopieczni wraz z kadrą wychowawczą z wszystkich trzech domów dziecka oddali się zajęciom artystycznym, podczas których powstały prawdziwe dzieła sztuki w postaci grafik namalowanych na przezroczystym ekranie z folii spożywczej, który zawisł pomiędzy drzewami przydomowego ogródka. Chętni, którym wciąż było mało, zabrali się za udekorowanie papierowych talerzyków, wśród których znalazły się i takie z przesłaniami: „Don’t give up” czy “Patience is a virtue”, a dzieciom podczas ich zdobienia towarzyszył śpiew na ustach i wszędobylski śmiech, który zapewne był odwzorowaniem radości malującej się też na ich twarzach.

Malunki dzieci

Następnie, usatysfakcjonowani swoimi małymi dziełami sztuki, dzieci wraz z opiekunami ruszyły w drogę przez park do Parku Trampolin Saltos w Łodzi, gdzie pod okiem wyspecjalizowanych trenerów wszyscy skakali przez kolejne dwie godziny (starsi uczestnicy atrakcji może nieco krócej 😉

Zmęczeni, spoceni, ale szczęśliwi wszyscy ruszyli w drogę powrotną do domu schładzając po drodze podniebienia pysznymi lodami na patyku. Po powrocie do domu na dzieci czekała już świeżo wypieczona pizza w towarzystwie gazowanych napoi.

Po posiłku nadszedł czas na prezenty i gesty wdzięczności za nie. Każdemu z 38 dzieci zostały wręczone, ufundowane przez FlyingAtom Sp. z o.o., bony towarowe o wartości nominalnej 300,00 zł z przeznaczeniem na dowolne wydatki. Dodatkowo instytucja otrzymała, zakupione na tę specjalną okazję, 6 przenośnych komputerów, które posłużą dzieciom do nabycia bądź zgłębienia przez nich ich kompetencji cyfrowych. Ponadto w trakcie wydarzenia zebrano wśród darczyńców łącznie 6.700 zł z przeznaczeniem dla mieszkających w tym samym domu młodych mam, samotnie wychowujących swoje dzieci. W odpowiedzi na przekazane prezenty głos zabrała Pani Bożena Kramarz – Dyrektor Domu Dziecka nr 5 w Łodzi, która złożyła na ręce przybyłych i nieobecnych, acz też mających swój niemały udział w wydarzeniu, gości serdeczne podziękowania za wrażliwość, szczodrość i chęć niesienia pomocy. Tym sympatycznym akcentem zakończył się pierwszy dzień atrakcji w Domu Dziecka nr 5 w Łodzi.

Kolejny dzień zorganizowanego wydarzenia rozpoczął się dość intensywnie, bo drużynowymi rozgrywkami sportowymi. Dzieci rywalizowały w różnych dziedzinach aktywności sportowych jak np. skoki, biegi, rzut piłką do kosza czy strzałami piłką nożną do bramki. Dla chętnych była gra w koszykówkę. Rozegrano ponadto dwa mecze towarzyskie z udziałem dzieci i przybyłych gości.

Natomiast najmłodsi wychowankowie ucieszyli się na wieść o malowaniu buziek. Roześmiane, wymalowane buzie tygrysków, kotków, biedronek, Spidermanów i Batmanów prezentowały się dumnie na korytarzach Domu Dziecka, a dzieci wcielały się w role wybranych przez siebie bohaterów.

Z otwartymi ramionami

W międzyczasie na grillu piekły się kiełbasy i karkówka na wspólny obiad. W przygotowaniu posiłku miały swój udział i same dzieci, które pieczołowicie pomagały w kuchni i przyszykowały zdrowe sałatki, będące dodatkiem do grillowanego mięsidła. Zwieńczeniem obiadu była własnoręcznie przygotowana przez dzieci lemoniada z cytryn, limonek i pomarańczy z nutą, świeżo zerwanej z przydomowego ogródka, mięty. Po wspólnym posiłku nadszedł czas pożegnań, podczas których padły z ust dzieci wzruszające podziękowania za włożony wkład i w ogóle chęć niesienia im pomocy, a przede wszystkim za pamięć o nich, na co goście zapowiedzieli się już z kolejną wizytą w przyszłym roku. Miejmy nadzieję, że do zobaczenia już wkrótce 🙂

hello world!