Z wizytą w domu dziecka

16 / 06 / 2021

W pierwszy weekend czerwca odwiedziliśmy oraz zapewniliśmy atrakcje na Dzień Dziecka dla podopiecznych jednego z łódzkich domów dziecka. To był cudowny weekend.

Dzień I – zabawa i zajęcia artystyczne

Sobotnie atrakcje rozpoczęły się koło godziny 11:00. W planie dnia były wspólne gry sportowe i zabawy oraz zajęcia artystyczne z ceramiki. Zajęcia prowadzone były przez panią Bożenę Justyna z Fundacji Twórczy Żar. Dzieci mogło poznać sposoby pracowania z gliną i wyzwolić twórczą energię. W wolnym czasie dzieci mogły skorzystać też z Fotobudki oraz stoisk z popcornem oraz watą cukrową. Dzień zakończył się wspólnym grillowaniem.

Dzień II – wizyta w ZOO Safari Borysew

W niedzielę nie dane nam było długo pospać, bo na 8:00 rano zaplanowana była zbiórka na wyjazd do ZOO Safari Borysew. Na miejscu czekało mnóstwo atrakcji. Oprócz tradycyjnego zwiedzania Zoo, całość obejrzeliśmy też z wagoników kolejki. Dzieci przez godzinę mogły korzystać z atrakcji Figlarnii, a na zakończenie udaliśmy się do części parku nazwanej Wodny Świat gdzie skorzystaliśmy z możliwości popływania rowerami wodnymi. Nie zabrakło również lodów aby osłodzić i ochłodzić wszystkich w ten gorący dzień.

Tegoroczna wizyta była już czwartą w historii firmy. Jak co roku chętnie w weekendzie z dziećmi uczestniczyły osoby z naszej firmy, które przyjechały do Łodzi z całej Polski. Oprócz wspólnych zabaw i wycieczek, dzieci otrzymały też w prezencie bony do wykorzystania w jednej z łódzkich galerii handlowej.

Dodatkowo w wyniku dobrowolnej zbiórki wśród osób z FlyingAtom i przyjaciół firmy, zebraliśmy i przekazaliśmy środki dla mam z dziećmi, znajdujących się pod opieką ośrodka.

Ten weekend był czasem wielkiej radości zarówno dla dzieci, jak i dla nas samych. Najlepszym podziękowaniem za zorganizowanie wszystkich atrakcji była radość i uśmiechy na twarzach dzieci. Nie możemy się już doczekać spotkania w przyszłym roku.

hello world!