Czym jest kantor kryptowalut?

22 / 02 / 2022

Kantor kryptowalut to jedno z najczęściej wybieranych miejsc przez osoby, które chcą kupić lub sprzedać swoje Bitcoiny, Ethereum i inne kryptowaluty. Chociaż dla osób, które regularnie korzystają z takich punktów, jest to oczywiste, początkujący inwestorzy często zastanawiają się, czym tak naprawdę są kantory kryptowalut?

Kantory to miejsca oferujące usługę wymiany kryptowalut. Dzięki nim można łatwo sprzedać kryptowalutę lub kupić ją za gotówkę. Jest to wygodne rozwiązanie dla osób, które nie chcą czekać na przelew z giełdy lub chcą zadbać o swoją prywatność. Przy transakcjach nieprzekraczających równowartości 1000 euro nie trzeba przechodzić przez proces weryfikacji tożsamości.

Jak przygotować się do wizyty w kantorze kryptowalut?

Wizyta w kantorze nie wymaga żadnych specjalnych przygotowań. Na wszelki wypadek warto jednak zadzwonić do wybranego punktu i umówić się na konkretną godzinę. Dzięki temu nie trzeba będzie czekać w kolejce, a dodatkowo klient zyska pewność, że punkt będzie dysponował odpowiednią ilością gotówki. Ma to istotne znaczenie w przypadku większych transakcji.

Jak przebiegają transakcje powyżej 1000 EUR?

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, kantory kryptowalut muszą przestrzegać procedur KYC oraz AML. Oznacza to, że przy transakcjach powyżej 1000 EUR klient musi zostać zweryfikowany. Należy pamiętać, aby zabrać ze sobą dowód osobisty. Na szczęście cały proces trwa kilka minut, a po zakończeniu weryfikacji klient może sprzedawać i kupować kryptowaluty bez żadnych ograniczeń.

Czy korzystanie z kantoru wiąże się z dodatkowymi opłatami?

Podobnie jak w przypadku tradycyjnych kantorów walutowych, punkty z kryptowalutami działają zgodnie z aktualnymi kursami. Można je znaleźć na stronie internetowej lub uzyskać od pracownika kantoru. Przy mniejszych transakcjach doliczana jest dodatkowa opłata w wysokości 150 PLN. Z drugiej strony klienci wymieniający kwoty przekraczające pół miliona złotych mogą negocjować wysokość prowizji, więc bardziej opłacalne jest robienie mniejszej liczby transakcji o większej wartości.

Co jeszcze warto wiedzieć o kantorach kryptowalut?

Nowi klienci mają zazwyczaj wiele pytań, więc przed wizytą warto zapoznać się z informacjami dostępnymi na naszej stronie, ponieważ pozwoli to przyspieszyć transakcję. Dobrze jest zawczasu pomyśleć o wyborze portfela kryptowalut i poznać podstawowe informacje na temat Bitcoina. W przypadku stałych klientów kantorów kryptowalut cały proces wymiany można ograniczyć do kilkunastu minut, w zależności od tego, jak szybko zostanie zaksięgowana transakcja blockchain.

Znajdź najbliższy kantor kryptowalut

Kantory kryptowalut FlyingAtom znajdziesz w największych polskich miastach. Sprawdź listę biur i procedurę wymiany na stronie https://flyingatom.com/wymiana-btc/.

hello world!