Graj o złoto! Zapraszamy na FlyingAtom Chess Open II

24 / 07 / 2023

Szachowe emocje powracają! Zapraszamy na drugi już turniej FlyingAtom Chess Open, który organizujemy wspólnie z mistrzem międzynarodowym Dawidem Czerwem.

W ubiegłym roku FlyingAtom Chess Open przyciągnął przed szachownicę blisko 260 graczy, którzy walczyli o atrakcyjne nagrody w dwóch grupach turniejowych. W tym roku podnosimy stawkę – pula nagród w turnieju wzrosła. Dla najlepszych zawodników przewidziane są prawdziwe złote i srebrne nagrody od FlyingAtom Gold! Graj o złoto!

Nie czekaj i zarezerwuj miejsce w turnieju już dziś.

Zawody odbędą się w dniach 14-15 października 2023 r. w hotelu Victoria w Lublinie. Udział w zmaganiach będzie można wziąć w jednej z dwóch grup – Turnieju A oraz Turnieju B. W Turnieju A mogą wystartować wszyscy chętni zawodnicy, natomiast Turniej B przewidziany jest dla zawodników z rankingiem PZSzach max 1600. 

Turniej będzie rozgrywany tempem 60 minut + 5 sekund dodawane po każdym ruchu na zawodnika w systemie szwajcarskim. Udział w turnieju umożliwi też wypełnienia norm na okręgowe kategorie szachowe (V, IV, III i II i I kobiecą).

Mistrzostwa ‘Chess.com – Polska’ w blitzu

Tegoroczna edycja FlyingAtom Chess Open rozszerzona została o dodatkowy turniej. W sobotnie popołudnie zostaną rozegrane mistrzostwa ‘Chess.com – Polska’ w blitzu. W tym turnieju zostanie rozegranych 9 rund systemem szwajcarskim. Tempo to 3 minuty + 2 sekundy za ruch.

Dodatkowe atrakcje

Tak jak w poprzednim roku, na zakończenie sobotniego dnia odbędzie się afterparty – spotkanie z IMem Dawidem Czerwem w hotelu Victoria. Dostępna będzie restauracja i bar. W trakcie całego turnieju będzie możliwość zrobienia pamiątkowego zdjęcia, gry lub wspólnej analizy.

Zapisy

Zgłoszenia na turniej należy dokonywać mailowo u Sędziego (sedziaflyingatomopen@gmail.com), Wraz ze zgłoszeniem należy przesłać potwierdzenie wpłaty darowizny na organizację turnieju. Warunkiem udziału w turnieju jest wpłacenie darowizny na rzecz organizacji turnieju. Szczegółowe informacje o zgłoszeniach i turnieju dostępne są na stronie turniejplanszowki.pl.

hello world!