';
';

Inwestuj w Bitcoin

23 maja 2017

Inwestuj w Bitcoin – zapewne niejednokrotnie spotkaliście się z takim sformułowaniem czy to z ust znajomego (najpewniej informatyka) czy to gdzieś na jakimś forum internetowym. Z resztą gdyby było inaczej zapewne nie szukalibyście informacji o inwestycji w Bitcoin. Dlaczego zatem warto zainwestować w Bitcoin?

Przede wszystkim trzeba przypomnieć o starej dobrej i pierwszej zasadzie inwestowania – inwestujemy tylko tyle ile możemy stracić. Nie powinniśmy inwestować wszystkich oszczędności życia – należy dywersyfikować w portfel, a więc inwestować w różne rzeczy i aktywa. Tym bardziej nie powinniśmy nawet myśleć o braniu kredytów pod inwestycję w Bitcoina. Zarobek bowiem nie jest 100% pewny, a raty kredytu i odsetki już tak. Zatem, gdy ktoś mówi inwestuj w Bitcoin przypomnij sobie o tych zasadach.

Bitcoin debiutował na giełdzie wart kilka centów. Tyle ile w owym czasie zużywano prądu do wydobycia jednej monety. Jednak czasy, gdy Bitcoiny można było wydobywać na zwykłym komputerze już bezpowrotnie minęły. Obecnie Bitcoin ustanowił rekord wynoszący ponad 2700$ – samo to już potrafi rozpalić wyobraźnie inwestorów i zachęcić do inwestycji. Co więcej, Bitcoin z założenia jest walutą deflacyjną – ma sztywny limit monet ograniczony do 21 mln sztuk. Nie można dodrukować Bitcoina jak dolarów czy euro – nie pozwalają na to algorytmy matematyczne. Zatem wartość Bitcoina teoretycznie powinna cały czas rosnąć, gdyż z czasem monety będą gubione przez ludzi, utracimy dostęp do laptopa na którym trzymaliśmy monety itp.

Kolejną istotną informacją jest fakt, że Bitcoin choć jest “abstrakcyjny” posiada całkiem realną i rozbudowaną infrastrukturę, w którą zainwestowało wielu przedsiębiorców i firm (kopalnie, procesory płatności itd). Oprócz tego Bitcoin zaczyna być traktowany na równi z innymi walutami takimi jak dolar czy euro. Od 1 kwietnia br. stało się tak w Japonii, a od 1 lipca 2017r. stanie się tak w dalekiej Australii. Oba kraje są dość znaczącymi gospodarkami światowymi i zawsze były otwarte na nowości technologiczne, które potrafią przynieść korzyść nie tylko inwestorom, ale przede wszystkim użytkownikom.

Napisz swój komentarz tutaj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *