Inwestuj w Bitcoin

23 / 05 / 2017

Inwestuj w Bitcoin – zapewne niejednokrotnie spotkaliście się z takim sformułowaniem czy to z ust znajomego (najpewniej informatyka) czy to gdzieś na jakimś forum internetowym. Z resztą gdyby było inaczej zapewne nie szukalibyście informacji o inwestycji w Bitcoin. Dlaczego zatem warto zainwestować w Bitcoin?

Przede wszystkim trzeba przypomnieć o starej dobrej i pierwszej zasadzie inwestowania – inwestujemy tylko tyle ile możemy stracić. Nie powinniśmy inwestować wszystkich oszczędności życia – należy dywersyfikować w portfel, a więc inwestować w różne rzeczy i aktywa. Tym bardziej nie powinniśmy nawet myśleć o braniu kredytów pod inwestycję w Bitcoina. Zarobek bowiem nie jest 100% pewny, a raty kredytu i odsetki już tak. Zatem, gdy ktoś mówi inwestuj w Bitcoin przypomnij sobie o tych zasadach.

Bitcoin debiutował na giełdzie wart kilka centów. Tyle ile w owym czasie zużywano prądu do wydobycia jednej monety. Jednak czasy, gdy Bitcoiny można było wydobywać na zwykłym komputerze już bezpowrotnie minęły. Obecnie Bitcoin ustanowił rekord wynoszący ponad 2700$ – samo to już potrafi rozpalić wyobraźnie inwestorów i zachęcić do inwestycji. Co więcej, Bitcoin z założenia jest walutą deflacyjną – ma sztywny limit monet ograniczony do 21 mln sztuk. Nie można dodrukować Bitcoina jak dolarów czy euro – nie pozwalają na to algorytmy matematyczne. Zatem wartość Bitcoina teoretycznie powinna cały czas rosnąć, gdyż z czasem monety będą gubione przez ludzi, utracimy dostęp do laptopa na którym trzymaliśmy monety itp.

Kolejną istotną informacją jest fakt, że Bitcoin choć jest “abstrakcyjny” posiada całkiem realną i rozbudowaną infrastrukturę, w którą zainwestowało wielu przedsiębiorców i firm (kopalnie, procesory płatności itd). Oprócz tego Bitcoin zaczyna być traktowany na równi z innymi walutami takimi jak dolar czy euro. Od 1 kwietnia br. stało się tak w Japonii, a od 1 lipca 2017r. stanie się tak w dalekiej Australii. Oba kraje są dość znaczącymi gospodarkami światowymi i zawsze były otwarte na nowości technologiczne, które potrafią przynieść korzyść nie tylko inwestorom, ale przede wszystkim użytkownikom.

hello world!