';
';

Konferencja Blockchain i Finanse za nami

04 lt. 2020

17 stycznia w Warszawie odbyła się organizowana przez FlyingAtom oraz portal Bithub.pl konferencja Blockchain i Finanse. Wydarzenie przyciągnęło ponad 300 uczestników i pokazało, że osoby z różnych branż łatwo znajdą wspólny, biznesowy język. W ciągu całego dnia – już od 9 rano do późnych godzin wieczornych, uczestnicy Konferencji Blockchain i Finanse otrzymali solidny zastrzyk wiedzy. Na dwóch salach Centrum Konferencyjnego MsMermaid spotkały się osobistości z Polski i z zagranicy, które nie tylko uczestniczyły w prelekcjach, ale także nawiązywały nowe, wartościowe relacje biznesowe. Dla wszystkich biorących udział w wydarzeniu była to okazja do zawarcia nowych, wartościowych znajomości ze znanymi, lubianymi i cenionymi osobistościami z branży. Tak, jako było to zapowiadane, w przestrzeni MsMermaid Center at The Tides znalazły się dwie sceny – Blockchain i Finanse. Pozwoliło to na indywidualny dobór wystąpień, których chcieliście wysłuchać. Na każdej ze scen odbyły się po 13 prelekcji i 3 panele dyskusyjne. Na scenie Blockchain wystąpili m.in.: Krzysztof Piech, Marek Kirejczyk, Piotr Włodarek, Tomasz Drwięga (ETH Parity), Artur Kuczmowski (Kancelaria Thompson&Stein), Kajetan Komar-Komarowski (lexsecure.pl), Paweł Cichocki, Tomasz Waszczyk, Piotr Rutkowski, Jacek Trzmiel (Coinfirm), Szymon Słodczyk, Mariusz Sperczyński, Damian Dzienio. Wśród prelegentów sceny Finanse znalazły się takie nazwiska jak: Łukasz Zgiep (Beesfund), Bolesław Wójtowicz (Bogaty.men), Sławomir Muturi (fridomia.pl), Przemysław Słomski (slomski.us), Krzysztof Wojczal (krzysztofwojczal.pl), Paweł Bilnicki (zarobmy.se), Leszek Koprowicz (FlyingAtom.gold), Wojciech Jakubas, Roman Zaborowski, Joanna Sikorska (artdivision.pl i bithub.pl), Andrzej Sadowski, Andrzej Laskowski, Arkadiusz Sieroń oraz Tomasz Deptuch. Na zakończenie Konferencji Blockchain i Finanse odbyła się gala rozdania nagród branżowych Nexus 2019. Gala została uświetniona występem satyrycznym Andrzeja Poniedzielskiego. Nagrody branżowe – Nexusy (ang. ogniwa), zostały tak opracowane, aby symbolizować dokonania zarówno osób, jak i całych zespołów pracujących na rzecz adopcji nowych technologii w Polsce. Nagrody Nexus zostały rozdane już po raz drugi.  Nagrodami Nexus 2019 zostały wyróżnione w tym roku osoby oraz projekty z branży blockchain, kryptowalut i finansów. Podczas gali wręczonych zostało 13 statuetek. Nagrody w 9 kategoriach przyznała Kapituła Konkursu na podstawie zgłoszeń zebranych wcześniej w otwartej ankiecie. Kolejne 2 nagrody (Nexus Omnia Blockchain i Nexus Omnia Finanse) zostały przyznane dla osób wyróżniających się zaangażowaniem w swoich branżach. Ostatnie 2 statuetki trafiły dla autorów najlepszych tego dnia prezentacji na każdej ze scen. Wyłoniło ich głosowanie wśród uczestników konferencji. Laureaci w poszczególnych kategoriach:

  1. Społecznik roku – Piotr Misiurek 2. Najlepszy polski projekt Blockchain – Universal Login 3. Analityk roku – Arkadiusz Jóźwiak 4. Mecenas roku – Sławomir Mentzen 5. Bezpieczny Blockchain – Coinfirm 6. Aktywista roku – Krzysztof Piech 7. Blog niezależności i wolnej myśli finansowej – IndependentTrader.pl 8. Influencer roku – Bitcoin Feniks 9. Pieszczoczek – Maciej Wapiński 10. Nexus Omnia Blockchain – Tomasz Drwięga 11. Nexus Omnia Finanse – Rafał Zaorski 12. Nexus Publiczności scena Finanse – Wojciech Jakubas 13. Nexus Publiczności scena Blockchain – Kajetan Komar Komorowski
Dla wszystkich zainteresowanych dodatkowymi informacjami odnośnie Gali Nexus 2019 odsyłamy na specjalną stronę poświęconą tym nagrodą.  Możecie ją odwiedzić klikając w ten link. Konferencja Blockchain i Finanse to doskonały przykład integracji społeczności skupionej wokół blockchain, kryptowalut i finansów w Polsce. Szerokie spektrum omawianych tematów stało się nie tylko solidnym źródłem nowej wiedzy, ale również inspiracji do dalszych, samodzielnych poszukiwań. Organizatorzy wydarzenia pragną też serdecznie podziękować wszystkim, bez których Konferencja Blockchain i Finanse wraz z Galą rozdania nagród Nexus 2019 nie mogłaby się odbyć: Dziękujmy za obecność na Konferencji i do zobaczenia za rok!