Konferencja Blockchain i Finanse za nami

04 / 02 / 2020

17 stycznia w Warszawie odbyła się organizowana przez FlyingAtom oraz portal Bithub.pl konferencja Blockchain i Finanse. Wydarzenie przyciągnęło ponad 300 uczestników i pokazało, że osoby z różnych branż łatwo znajdą wspólny, biznesowy język.

W ciągu całego dnia – już od 9 rano do późnych godzin wieczornych, uczestnicy Konferencji Blockchain i Finanse otrzymali solidny zastrzyk wiedzy. Na dwóch salach Centrum Konferencyjnego MsMermaid spotkały się osobistości z Polski i z zagranicy, które nie tylko uczestniczyły w prelekcjach, ale także nawiązywały nowe, wartościowe relacje biznesowe. Dla wszystkich biorących udział w wydarzeniu była to okazja do zawarcia nowych, wartościowych znajomości ze znanymi, lubianymi i cenionymi osobistościami z branży.

Tak, jako było to zapowiadane, w przestrzeni MsMermaid Center at The Tides znalazły się dwie sceny – Blockchain i Finanse. Pozwoliło to na indywidualny dobór wystąpień, których chcieliście wysłuchać. Na każdej ze scen odbyły się po 13 prelekcji i 3 panele dyskusyjne.

Na scenie Blockchain wystąpili m.in.: Krzysztof Piech, Marek Kirejczyk, Piotr Włodarek, Tomasz Drwięga (ETH Parity), Artur Kuczmowski (Kancelaria Thompson&Stein), Kajetan Komar-Komarowski (lexsecure.pl), Paweł Cichocki, Tomasz Waszczyk, Piotr Rutkowski, Jacek Trzmiel (Coinfirm), Szymon Słodczyk, Mariusz Sperczyński, Damian Dzienio.

Wśród prelegentów sceny Finanse znalazły się takie nazwiska jak: Łukasz Zgiep (Beesfund), Bolesław Wójtowicz (Bogaty.men), Sławomir Muturi (fridomia.pl), Przemysław Słomski (slomski.us), Krzysztof Wojczal (krzysztofwojczal.pl), Paweł Bilnicki (zarobmy.se), Leszek Koprowicz (FlyingAtom.gold), Wojciech Jakubas, Roman Zaborowski, Joanna Sikorska (artdivision.pl i bithub.pl), Andrzej Sadowski, Andrzej Laskowski, Arkadiusz Sieroń oraz Tomasz Deptuch.

Na zakończenie Konferencji Blockchain i Finanse odbyła się gala rozdania nagród branżowych Nexus 2019. Gala została uświetniona występem satyrycznym Andrzeja Poniedzielskiego.

Nagrody branżowe – Nexusy (ang. ogniwa), zostały tak opracowane, aby symbolizować dokonania zarówno osób, jak i całych zespołów pracujących na rzecz adopcji nowych technologii w Polsce. Nagrody Nexus zostały rozdane już po raz drugi.  Nagrodami Nexus 2019 zostały wyróżnione w tym roku osoby oraz projekty z branży blockchain, kryptowalut i finansów. Podczas gali wręczonych zostało 13 statuetek. Nagrody w 9 kategoriach przyznała Kapituła Konkursu na podstawie zgłoszeń zebranych wcześniej w otwartej ankiecie.

Kolejne 2 nagrody (Nexus Omnia Blockchain i Nexus Omnia Finanse) zostały przyznane dla osób wyróżniających się zaangażowaniem w swoich branżach. Ostatnie 2 statuetki trafiły dla autorów najlepszych tego dnia prezentacji na każdej ze scen. Wyłoniło ich głosowanie wśród uczestników konferencji.

Laureaci w poszczególnych kategoriach:

 1. Społecznik roku – Piotr Misiurek
  2. Najlepszy polski projekt Blockchain – Universal Login
  3. Analityk roku – Arkadiusz Jóźwiak
  4. Mecenas roku – Sławomir Mentzen
  5. Bezpieczny Blockchain – Coinfirm
  6. Aktywista roku – Krzysztof Piech
  7. Blog niezależności i wolnej myśli finansowej – IndependentTrader.pl
  8. Influencer roku – Bitcoin Feniks
  9. Pieszczoczek – Maciej Wapiński
  10. Nexus Omnia Blockchain – Tomasz Drwięga
  11. Nexus Omnia Finanse – Rafał Zaorski
  12. Nexus Publiczności scena Finanse – Wojciech Jakubas
  13. Nexus Publiczności scena Blockchain – Kajetan Komar Komorowski

Dla wszystkich zainteresowanych dodatkowymi informacjami odnośnie Gali Nexus 2019 odsyłamy na specjalną stronę poświęconą tym nagrodą.  Możecie ją odwiedzić klikając w ten link.

Konferencja Blockchain i Finanse to doskonały przykład integracji społeczności skupionej wokół blockchain, kryptowalut i finansów w Polsce. Szerokie spektrum omawianych tematów stało się nie tylko solidnym źródłem nowej wiedzy, ale również inspiracji do dalszych, samodzielnych poszukiwań.

Organizatorzy wydarzenia pragną też serdecznie podziękować wszystkim, bez których Konferencja Blockchain i Finanse wraz z Galą rozdania nagród Nexus 2019 nie mogłaby się odbyć:

Dziękujmy za obecność na Konferencji i do zobaczenia za rok!

hello world!