Nowe monety w FlyingAtom Gold

20 / 09 / 2019

W ofercie sklepu FlyingAtom Gold pojawiły się nowe monety. Najnowsze monety w FlyingAtom Gold to: Słoń Somalijski, Rok Myszy 2020 oraz moneta z serii Bestie Królowej – Biały Lew 2020.

Słoń Somalijski 2020 1 uncja

Kolejna odsłona złotej monety z serii “Afrykańska przyroda” (African Wildlife) z wizerunkiem somalijskiego słonia. Awers monety zdobi herb Somalii, który przedstawia dwa lamparty podtrzymujące tarczę z gwiazdą. Na rewersie monety znajduje się para słoni. Wizerunek słoni jest inny każdego roku. Dzięki temu Słoń Somalia jest popularną monetą inwestycyjną i kolekcjonerską. Moneta ta jest prawnym środkiem płatniczym w Republice Somalii. Jej wartość nominalna to 1000 szylingów.

Rok Myszy 2020 1 uncja

Złota moneta Rok Myszy to moneta rozpoczynająca trzecią serię monet Australijski Złoty Lunar III 2020-2031.

Seria Austalijski Złoty Lunar poświęcona jest 12-letniemu cyklowi chińskiego kalendarza księżycowego i obecnie jest jedną z najpopularniejszych kolekcji monet na świecie. Pierwsza seria została pierwotnie wprowadzona w 1996 roku w złocie, ale w 1999 roku mennica Perth Mint zaczęła bić także w srebrze.

Każda moneta z tej serii jest bita raz na 12 lat. Rewers zawsze pokazuje motyw zwierzęcy roku w chińskim kalendarzu księżycowym. Cała seria składa się z następujących motywów: Myszy, Bawołu, Tygrysa, Zająca, Smoka, Węża, Konia, Kozy, Małpy, Koguta, Psa i Świni.

Nakład tej monety to 30 000 sztuk.

Bestie królowej – Biały Lew 2020 1 uncja

To już ósma moneta brytyjskiej serii Bestie Królowej.

Rewers monety przedstawia Białego Lwa Mortimera trzymającego tarczę. Na tarczy znajduje się biała róża otoczona złotym słońcem, zwana heraldycznie „białą różą en soleil” (white rose en soleil). Biały Lew Mortimera w przeciwieństwie do Lwa Anglii jest niekoronowany.

Awers monety przedstawia wizerunek królowej Elżbiety II. Moneta jest wykonana z najwyższej próby złota 999.9. Każda z monet serii ma nominał 100 GBP.

hello world!