Wiedeńscy Filharmonicy – najlepiej sprzedająca się europejska złota moneta bulionowa

03 / 07 / 2020

Wiedeńscy Filharmonicy to moneta szeroko znana w kręgach kolekcjonerów i inwestorów. Jedną z zalet tej wykonanej z 24-karatowego złota (próba 999) o przepięknym wzorze monety jest płynność. Filharmonicy emitowani bez przerw od 1989 roku są idealną monetą dla inwestorów ceniących czysty, artystyczny wzór, oraz pasjonatów muzyki klasycznej. Jest to jedyna złota moneta o nominale w euro, prawnie uznana jako środek płatniczy w Austrii.

Wyróżnia ją większa od innych monet średnica, dzięki czemu wyraźnie widać na niej każdy z instrumentów oraz bardzo mała grubość – zaledwie 2mm.

Filharmonicy Wiedeńscy to najważniejsza orkiestra w Austrii której początki sięgają 1842 roku. Na dzień dzisiejszy jest uznawana za jedną z najbardziej znaczących na świecie. Moneta poświęcona orkiestrze na awersie prezentuje organy Wiedeńskiego Towarzystwa Muzycznego natomiast na rewersie instrumenty takie jak skrzypce, harfę, róg, kontrabas oraz flet.

Monety Wiedeńscy Filharmonicy to najchętniej kupowania złota moneta w sklepie FlyingAtom.gold. Za chęcią jej zakupu przemawia niezwykle ciekawe wykonanie monety oraz znakomita oferta cenowa naszego sklepu.

 

 

hello world!