Złoto za Bitcoiny

15 / 03 / 2019

Nasz sklep FlyingAtom Gold jest najprawdopodobniej jedyną firmą w Polsce, w której można nabyć złoto za Bitcoiny. Będąc precyzyjnym za Bitcoiny można nabyć wszystkie produkty oferowane w FlyingAtom Gold, a więc złoto, srebro i diamenty inwestycyjne.

Działając w branży kryptowalut, naturalnym wydawał się krok, aby działać na rzecz adopcji Bitcoina i w naszych powiązanych spółkach oferować możliwość płatności w BTC. Identyczna sytuacja jak w przypadku sklepu z minerałami szlachetnymi jest w naszym sklepie z gadżetami i portfelami sprzętowymi. W FlyingAtom Shop również jest możliwość zapłacenia w Bitcoina.

Dlaczego warto zainwestować w złoto?

Złoto ma za sobą kilka tysięcy lat historii i przez ten okres nie raz udowodniło swoją wartość. Jego podstawowym zadaniem jest zabezpieczenie naszych oszczędności przed tym, by ich wartość nabywcza nie topniała. Nie jest, zatem to inwestycja sensu stricto, ale raczej zabezpieczenie, coś, dzięki czemu możemy mieć pewność, że nasze ciężko zarobione pieniądze nie będą z każdym rokiem coraz mniej warte. Gdy zamieniamy papierowy pieniądz na złoto – to od tego momentu przestajemy się martwić wzrostem cen, gdyż naturalnym zadaniem złota jest pochłanianie skutków inflacji i zadanie to spełnia z powodzeniem od tysięcy lat.

Dobrym tego przykładem jest cena samochodu w 1930 roku i obecnie. W 1930 roku nowy, dobry samochód kosztował równowartość 25 uncji złota, ale złoto to kosztowało wówczas tylko 300 $. Dziś także za 25 uncji kupimy dobry samochód, ale taka ilość złota kosztuje już ponad 30 000 $! To pokazuje, jak traci na wartości papierowy pieniądz, a równocześnie jak złoto trzyma wartość.

hello world!