Korzystanie z Bitomatu

07 / 05 / 2019

Korzystanie z Bitomatu to coraz bardziej popularny sposób na zakup oraz sprzedaż Bitcoinów. Korzystanie z urządzeń jest anonimowe oraz umożliwia szybkie wypłacenie zarówno niewielkich, jak i dużych kwot. Proces sprzedaży i zakupu Bitcoinów w Bitomacie jest bardzo prosty i składa się z kilku kroków.

Zakup Bitcoina

Aby kupić BTC w Bitomacie, potrzebujemy jedynie gotówki i adresu portfela. Na ekranie urządzenia wybieramy opcję kup Bitcoin, następnie skanujemy adres portfela, na który mają być wysłane Bitcoiny. Kolejnym krokiem jest włożeni do urządzenia banknotów, za jakie chcemy zakupić BTC. Na ekranie urządzenia na bieżąco pokazuje nam się ilość włożonej gotówki oraz ilość BTC, jaką za nią otrzymamy. Gdy już włożymy interesującą nas kwotę, klikamy opcję wyślij Bitcoiny. Po chwili środki powinny pojawić się na naszym koncie. Należy też pamiętać, że od zdeponowanej kwoty automat pobiera 5 zł, jako opłatę transakcyjną do sieci. Cały proces przedstawiony jest też na filmie instruktażowym.

Sprzedaż Bitcoina

Sprzedaż Bitcoina w  Bitomacie składa się z kilku więcej kroków niż zakup. Przede wszystkim przechodzimy weryfikację mailem lub smsem. Weryfikacja jest niezbędna, aby w późniejszym czasie automat mógł wydać środki osobie, która rzeczywiście je przelała. Po przejściu weryfikacji wybieramy na ekranie kwotę, jaką chcemy wypłacić. Kwota musi być wielokrotnością 100 zł. Po ustaleniu i akceptacji kwoty, na ekranie pojawi się adres do wysyłki oraz ilość BTC, jaką należy przelać. Po wykonaniu przelewu BTC i uzyskaniu potwierdzeń z sieci otrzymamy smsem lub mailem kod odbioru gotówki. Kod ten wprowadzamy na ekranie. Gotówka pojawi się w podajniku na dole urządzenia. Cały proces przedstawiony jest też na filmie instruktażowym.

Filmowa instrukcja korzystanie z bitomatu posiada też wgrane napisy. Mogą wiec z niej skorzystać osoby posługujące się językiem angielskim i rosyjskim.

Bitomaty Flyingatom

Sieć Bitomatów firmy FlyingAtom liczy w Polsce aż 11 urządzeń. Kolejne powinny pojawić się jeszcze w tym roku. Wszystkie urządzenia są dwustronne, a więc można w nich dokonać zakupu i sprzedaży Bitcoina. Kurs wymiany w Bitomacie różni się od giełdowego o 2,5%. Kurs brany jest z giełdy Kraken. W różnicy kursowej zawarte są już wszystkie opłaty i prowizje dla FlyingAtom.

Miejsca, gdzie znajdziecie nasze bitomaty:

 • Warszawa,Aleje Jerozolimskie 123A, Galeria Millennium, Restauracja Siddhartha
 • Warszawa, Grochowska 207, Galeria Handlowa Rondo Wiatraczna,
 • Łódź,Marcina Kasprzaka 7/9, Hotel Borowiecki,
 • Kraków, Zakopiańska 62, Park Handlowy Zakopianka
 • Gliwice, Aleja Jana Nowaka-Jeziorańskiego 1, Centrum Handlowe Arena
 • Czeladź, Będzińska 80, Centrum Handlowe M1
 • PoznańSzwajcarska 14 Centrum handlowe M1
 • Gdańsk,Obrońców Wybrzeża 1, Galeria Przymorze
 • Bielsko – Biała, Sarni Stok 2, Galeria Sarni Stok
 • Kraków Bronowice, ul. Stawowa 61, Galeria Bronowice
 • Katowice, ul. Kościuszki 229, Galeria Libero
hello world!